17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 16.2.2017 08:22
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 2.2.2018 15:51
autor: Michal / admin /

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 6.7.2017 20:35
autor: Blanka Klatovská

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 14.2.2017 03:57
autor: Jaroslav Vlosovský

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast


''Modelka'' :)
vloženo: 14.9.2012 20:45
autor: Petr Hudeček

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243689 fotek (9 dnes)
  • 8554 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363075 hlasování fotek (32 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Šoulačka

V úterý 3.1. 2017 u nás začala přibývat během dopoledne sněhová peřinka,takže již v práci jsem se rozhod,že večer půjdu sednout na tolik očekávanou čekanou.Po 17hod. usedám na kazatelnu u válce.Stále až do 20.30 byl krásný klid,společnost mě dělalo k mé radosti 8ks zajíců a pár kusů srnčího na ozimu.Před půl devátou beru telefon a oznamuji ženě,že se budu vracet.Tuto informaci, ale během chvíle opravuji.Naposled obeznávám prostor kam dohlédnu a tu mám v zorném poli rudl černé,který se nachází asi 200m pode mnou.Takže opět telef. kontakt,že se chvíli zdržím a zkusím černou našoulat.Vše myslivečkovi přálo.Věděl jsem,že větřík mám příznivý,takže scházím z kazatelny a šoulám pomalu naproti rudlu..Každé snad čtyři kroky kontroluji dalekohledem situaci,vše probíhá k mé spokojenosti.Sníh je čerstvý prašan, takže nekřupe a já jsem stále blíž a blíž.No, na vzdálenost asi 70m vedoucí bachyně je najednou ve střehu.Zastavuje,zase se dává do pohybu,zastavuje a stále jistí. Něco tušila,ale přesně o co jde naštěstí nevěděla.Jsem jak přikován,chvíli byl mezi námi i oční kontakt:-)Přesto ji obezřetnost velí rodinu chránit a rudl odvádí k lesu. Já v mžiku zaklekávám,vybírám sele,posazuji kříž na komoru a podvečerem třeskne výstřel.Přes Nikon na Ižce vidím jak se rudl lehce ztáčí a úprkem směřuje ke krytu.V prvním okamžiku jsem trošku zapochyboval o zdárném výsledku, ale po vzpřímení a lepším rozhledu po poli,mě druhý Nikon přesvědčuje,že lov byl úspěšný a Norma za mého přispění neminula cíl.Blížím se k úlovku, který zhasl asi 35m od nástřelu,kdy sele po celé stopní dráze silně barvilo a zjišťuji průstřel plic.Vzdávám poctu ulovené zvěři,atd.Sele vyvržené 25kg.Parádní lovecký zážitek.
Lovu zdar!
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 6.1.2017 20:07
zobrazeno: 4097x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

10.1.2017 22:19 vložil Drahoš Hikl
Zdar a díky kolegové
8.1.2017 10:49 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
7.1.2017 19:26 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
7.1.2017 15:38 vložil Arnošt Bárta
Lovu zdar
7.1.2017 14:34 vložil Milan Dejda
Lovu zdar,hezky zazitek
7.1.2017 11:32 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar, Drahoši!
7.1.2017 08:50 vložil jan bendák
Lovu zdar
7.1.2017 06:28 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
6.1.2017 22:01 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar .

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.