17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní?
Životní?
vloženo: 11.7.2013 21:19
autor: Radim Seifert

úlovky (svět)

Prvý medveď sezóny
Prvý medveď sezóny
vloženo: 17.9.2018 06:58
autor: mirojevo

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

Veselú Veľkú noc prajem všetkým
Veselú Veľkú noc prajem všetkým
vloženo: 3.4.2015 21:25
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Další zajímavý

váha: 15 kg
věk: 3 let

Jako skoro každý rok, ne všichni členové, kteří měli přidělenu povolenku na II. a III. VT, tak možnosti využili a srnce ulovili. Stejně jako v roce loňském i letos jsem tedy vyrazil. Tentokráte na jistotu. Věděl jsem sice o starším, bronzovém srnci, ale na toho jsem poslal kolegu, který jej také ulovil. Já jsem od říje měl v hledáčku tohoto "pána". Srnce jsem znal "jako svoje boty". Sice po říji začal chodit dále od posedu, ale pořád se držel v té samé lokalitě. Včera přišel už hodně na tmu a nebyl jsem si jistý, jestli to je on, tak jsem se rozhodl radši nestřílet. Dnes jsem přicházel do lesa po šesté hodině a na jetelině už bylo dost srnčích kusů, mezi nimi i "můj" srnec. Jenže tak na 250 metrů. Usedl jsem na posed a jen tak cvičně jsem prohlížel srnce v puškohledu. Flintu jsem si už dávno nastřelil na ONV = 170 metrů, takže lov okolo 200 m není zas takový problém. ALe mám spoustu času, tak proč riskovat... Najednou srnec tryskem zamíří do lesa. Po nekonečné půl hodině vychází na 170 metrů a zase si to namířil krajem lesa na horizont a doprostřed pole, kde na něho není žádný metr. Naštěstí však zastavuje a jistí, což mi dalo několik vteřin. Ani nemám čas se "rozklepat", zamířím a v podvečerním tichu zazní výstřel. Srnec značí dobrou komoru a po několika mohutných skocích zastavuje na kraji lesa. Pro jistotu přebíjím, ale vídím, jak srnec zvedá levý běh a couvá krok, druhý, a poté padá k zemi a zhasíná. Ještě chvíli posedím a pak se jdu podívat na kraj lesa, kde skutečně srnec leží pod mohutným lískovým keřem. Poté následuje vzdání pocty ulovené zvěři. Ještě chci ze zajímavosti zjistit vzdálenost. Nástřel nacházím vcelku lehce a odměřuji cca 190 metrů k posedu. Prostě když se to má podařit, podaří se! Lovu zdar!
vložil: František Havran
vloženo: 2.9.2020 23:17
zobrazeno: 5257x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

5.9.2020 22:58 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar.Dík za příběh.
3.9.2020 20:27 vložil Jiří Šikl
Lovu zdar
3.9.2020 16:13 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
3.9.2020 11:50 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
3.9.2020 07:09 vložil Kamil Plíšek
"Lovu zdar!" a díky za příběh!
3.9.2020 06:58 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
3.9.2020 05:52 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
3.9.2020 05:34 vložil Roman Macho
Lovu zdar...
3.9.2020 05:31 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.