17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 23.10.2015 22:15
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Exkurze Maďarsko 2007
Exkurze Maďarsko 2007
vloženo: 17.2.2020 09:01
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

líška a bažant
líška a bažant
vloženo: 26.3.2017 22:06
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Luxus!
Luxus!
vloženo: 20.2.2012 16:53
autor: Michal Jaroš

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243698 fotek (4 dnes)
  • 8554 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761027 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363107 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Krása starých stromů....

vložil: František Mlčoch
vloženo: 28.9.2020 16:00
zobrazeno: 2334x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

29.9.2020 05:30 vložil Ladislav Bodi
1***
29.9.2020 00:41 vložil Jiří Wenzl
Nechci se dotknou zde přítomných entomologů, ale katastrofická vize, kterou zde ohledně Soutoku nastínil Jirka N. je varováním před situací, kdy o charakteru lesa rozhodují entomologové, nikoli lesníci. Pěstebním cílem lesníka od dob Marie Terezie je mít plné zakmenění a zápoj (koruny se překrývají) porostu. Takto je na maximum využit potenciál stanoviště (voda,živiny) i sluneční záření (asimilace), což kromě vysoké produkce dříví má i pozitívní vliv na mimoprodukční funkce lesa - pohlcování CO2, produkce kyslíku, minimalizace eroze půdy, příznivé klima (viz malý koloběh vody). Snaha vytvořit z vysoce produktívního hospodářského lesa, chlouby našeho lesnictví, jakousi lesostep s živořícími stromy poskytujícími ideální prostředí pro hmyz je nebezpečná. Stává se, že člověk míní a příroda mění.
28.9.2020 22:00 vložil František Mlčoch
Jiří, je to v zámeckém parku. Inko, já se domnívám, že každý starý strom je krásný a mohl by vyprávět. Uvedu například prastaré buky v Hukvaldské oboře...
28.9.2020 21:20 vložil Jiří Netík
Dub (letní) je dominantní dřevinou polesí Soutok se zastoupením téměř 50%. Je zde několik druhů (červený, cer, bahenní, zubatý, zimní atd.)Ochranáři vymysleli jak hospodařit na Soutoku(nebudu používat lesníkům známou terminologii jako zakmenění atd.). Pro brouky prosvětlit porosty, na holé seči 1 ha nechat stát 30 stromů, vytvořit pro brouky koridory atd. Jak teď nazývají Soutok "Moravská Amazonie" , tak tu bude "Moravská step, nebo Sahara."A v každém případě to ovládne babyka. Oni si myslí, že les lze zakonzervovat. Les je živý organismus a musí se obnovovat.
28.9.2020 19:34 vložil Jindřiška Padalíková
hlavně dubů... 1****
28.9.2020 18:35 vložil Antonin Mikulec
1***
28.9.2020 18:27 vložil Vlasta Szo"keová
1***
28.9.2020 17:55 vložil Jiří Stránský
1 ***
28.9.2020 17:03 vložil Jiří Wenzl
Takový habitus mívají stromy tam, kde se v minulosti hrabalo stelivo.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.