17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

První daněk mé přítelkyně
První daněk mé přítelkyně
vloženo: 2.10.2015 23:01
autor: Stanislav Hnátek

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 24.4.2019 10:42
autor: Michal / admin /

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:48
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Daněk
Daněk
vloženo: 13.11.2016 08:53
autor: Děda z lesa

zbraně

Mistrovské dílo z Brna
Mistrovské dílo z Brna
vloženo: 5.3.2014 00:22
autor: Andrej Mrlian

fotopast

...
...
vloženo: 30.5.2014 13:12
autor: Bohumil Koláček

myslivecké umění

ŕŕŕŕ...
ŕŕŕŕ...
vloženo: 7.4.2013 18:11
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243698 fotek (4 dnes)
  • 8554 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761027 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363084 hlasování fotek (7 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší čekaná

Včera jsem zažil parádní čekanou.V 18.30 zasedám na kazatelnu.V 18.45 pozdvižení v honitbě,srnčí prchá fofrem do krytu až z dálničního úvozu vzdáleného asi 200m.Otevřu boční okénko směrem k cestě,která kopíruje daný úvoz(za války zamýšlenou dálnici),s tím,že omrknu, co že mě tam cestuje za človíčka v podvečer.Ale žádná osoba na cestě neodhalena,tak zaměřím už i dalekohled směrem na posečené kukuřičisko,začínající ode mne asi na 250m.V dáli u silnice nechali stát zemědělci ještě asi 100-150m pás neposečený.A nevěřím svým očím,přes celý ten sklizený lán, směrem na mne, běží tlupa černé o zhruba 15-18 kusech, jak Pendolino.Okamžitě okno zavírám,beru kulobrok do ramene a čelním oknem v předpokládaném směru vyhlížím černou.Do necelé minuty už je čelo tlupy v dostřelu,vybírám toho většího strakáče,rychle se blíží,potáhnu sním a mačkám spoušť.Sele zůstává na nástřelu.V lovecké euforii si neuvědomuji,že můžu ještě zkusit lovit.Ale stav je dílem mžiku a už přebíjím,potáhnu snad s posledním seletem celé tlupy.Bylo to opravdu v poslední vteřině,dva kroky a už mělo vyhráno.Mačkám spoušť,sele zůstává v ohni.Ta radost byla nevýslovná.Volám manželce, co se mě to podařilo za úspěch,pak jdu k úlovkům a přemisťuji je postupně k hraně lesa.První loveno asi na 50m, druhé asi na 60-65m.Vzdávám poctu ulovené zvěři,děkuji sv.Hubertovi, kloboukem překrývám výstřel u menšího ze selat a plný zážitku si neuvědomuji,že jsem úlomek vložil ve smeknutém klobouku na špatnou stranu.Uvědomil jsem si prohřešek až v autě při odvozu.No což,stalo se,prohřešek jsem napravil, ale z fota už to nešlo:-).Kde se vzali tito strakáčci netuším,kamarád mě povídal,že určitě utíkali z velkovýkrmny v sousední vsi:-))
Lesu, Lovu zdar!
Kulobrok Bajkal,W308-Norma vulkán.
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 27.9.2017 20:38
zobrazeno: 4239x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

4.11.2017 17:59 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!
1.10.2017 22:19 vložil Drahoš Hikl
Vážení kolegové dík a Lovu zdar!
1.10.2017 18:19 vložil šplíchal mirek
LOVU ZDAR a 1 k tomu
1.10.2017 10:31 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
1.10.2017 09:17 vložil František Mlčoch
Upřímné LOVU ZDAR, Drahošu!
1.10.2017 07:44 vložil Petr Tihelka
Lovu zdar!
30.9.2017 22:03 vložil Jan Horáček
Velmi dobrý lov a jistě úžasný zážitek. Přiznání chyby na klobouku se cení! Stane se. Lovu zdar.
29.9.2017 15:19 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
28.9.2017 16:58 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
28.9.2017 08:10 vložil Arnošt Bárta
Drahoši Lovu zdar. Parádní zážitek. Včera jsem jel zrovna okolo a říkal jsem si, jestlipak chodí černá z lesa až do toho proužku co neposekli, no a je vidět, že chodí. To musí mít do lesa aspoň 500 metrů, ne?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.