17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první zlatý Muflon.
Můj první zlatý Muflon.
vloženo: 10.9.2013 20:07
autor: Filip.S

úlovky (svět)

Kyrgyzstán 2018
Kyrgyzstán 2018
vloženo: 18.3.2019 22:34
autor: Petr Korbel

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

Hirsch III.
Hirsch III.
vloženo: 19.4.2015 10:27
autor: Karel Obrtál

fotopast

brum,brum...1
brum,brum...1
vloženo: 8.4.2020 13:47
autor: pali1

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362729 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Antonín Javorský

Hodně věcí jsem se dozvěděl od něj. Sloužil ještě pod A.Mikulou. Když za mnou došel do kanceláře, začal pokašlávat (to znamenalo, že chce nalét). Mám hodně jeho dokumentů (pamětí), které napsal. Já mu je na kopírce namnožil a on je lesníkům rozdával a od každého dostal nějaký ten tekutý desátek. Pan ředitel Janda mu vždycky dal 100 Kč a řekl: "Tondo, to máš na inkoust a jiné tekutiny"!
Zemřel v jeden dem se svým synem Antonínem. V obřadní síni byly dvě rakve s nápisem Antonín Javorský jen s jiným datem narození.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 30.1.2018 17:53
zobrazeno: 1975x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

1.2.2018 19:51 vložil Jiří Netík
Jirko W. To byl Tonek Štvrtecký.Myslím, že po Novotném dělal fořta,byl lesníkem, věděl hodně o zvěři. Píše o něm i Dr. Slavoj Svoboda při lovu jelena princem Louisem z Liechtensteina.
30.1.2018 23:12 vložil Jiří Wenzl
V knize "Za zvěří rovin a hor" Mikula často zmiňuje svého "parťáka" při lovech, jménem Antonín.
30.1.2018 19:16 vložil Jiří Netík
Pane Zdeňku. Antonín starší se ráno při holení vyvrátil (mrtvička) měl kolem 80 let. Mladý zemřel odpoledne v nemocnici, byl nemocný, už se to čekalo.
30.1.2018 19:07 vložil Zdenek Korvas
Dobrý večer pane Netík, zajímalo by mě co se stalo, mohl by jste napsat proč zemřeli v jeden den? Děkuji
30.1.2018 18:21 vložil Jiří Netík
Jednou nás stopem vezl z Břeclavi do Lanžhota (z porady) Ital. Tonda vykřikoval v autě "Vivát Musoliny, vivát Garibaldi!"Byl jsem rád, když jsem na kraji Lanžhota (kde jsem bydlel)auto opustil.
30.1.2018 18:05 vložil Jindřiška Padalíková
Jeden čas bydlel na vedlejší hájence. Všude jezdil stopem. Byla s ním sranda.
30.1.2018 18:02 vložil Jiří Netík
Tento gleit jsem vyrobil a předal mu při oslavě v Baště kam nás pozval.Zažil jsem s ním mnoho historek, ale to by bylo moc dlouhé vyprávění.Za jeho politické výroky mu byla odebrána povolenka do hraničního pásma, ale Tonda vojáky vždycky obelstil. Byl vynikající fotbalista a myslím, že si zahrál fotbal i s Vlastou Buriánem.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.