17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

srnec
srnec
vloženo: 8.2.2012 12:07
autor: Ladislav Valenta

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

siesta
siesta
vloženo: 30.4.2012 06:28
autor: Vít Hlavica

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

hlad,je hlad !
hlad,je hlad !
vloženo: 26.12.2019 11:29
autor: pali1

myslivecké umění

sv.Hubert
sv.Hubert
vloženo: 23.4.2020 13:24
autor: Carpin
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363019 hlasování fotek (49 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lončák ze Slovenska

V loňském roce když jsem byl na jelení říji u kamaráda na Slovensku jsem neměl velké štěstí na jeleny. Říje byla sice velmi dobrá a jelenů jsme viděli i slyšeli dost, ovšem většinou všechno korunový nebo mladí jeleni, tedy nic k odlovu. Předposlední den, když jsme ráno opět vyšli do lesa, jsme hned z kraje ještě za tmy viděli jednoho jelena, který vyšel z lesa a přecházel přes louku. Nebylo ovšem moc dobře vidět, takže bylo velmi těžké obeznat o jakého jelena šlo. Když přešel louku a zašel do lesa na druhé straně pokračovali jsme dál v cestě. Když jsme došli na kopec a byli jsme prakticky na jeho vrcholu slyšeli jsme silné dupání, ale protože byla ještě stále docela velká tma nebylo nic vidět. Po chvíli jsme přece jen uviděli jak se ze tmy vynořilo šest lončáků a to jeden jako druhý. Měli hodně naspěch a byli od nás asi n 20 kroků. Kamarád lehce písknul a v tu ránu divočáci na okamžik zastavili. Nečekal jsem, na jednoho jsme namířil a třeskla rána. Divočáci se rozutekli a po chvíli jsme slyšeli jen dutý náraz. Chvíli jsme počkali až se rozednilo. Potom jsme se šli podívat na nástřel kde nebyla žádná barva. Zavolali jsme kamaráda se psem a šli jsme dohledávat. Asi po 100 metrech jsme v lese našli zhaslého divočáka. Když jsme procházeli cestou kudy předtím dovočáci běželi, tak jsme na rozbahněné cestě viděli čerstvé vlčí stopy. Hned nám bylo jasné proč měli divočáci po ránu tak na spěch.
vložil: Václav Novák ml.
vloženo: 24.8.2011 13:38
zobrazeno: 4850x
hodnocení: 47 hlasů



Komentáře:

25.8.2011 15:50 vložil Vilém Kantor
Lovu zdar... Podobný zážitek mám z lovu muflona na Plzeňsku.
25.8.2011 06:58 vložil Drahoslav Staněk
Lovu zdar a jelen bude příště
24.8.2011 19:14 vložil Tomáš Dolanský
Přeji lovu zdar.
24.8.2011 18:47 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar.Slušnej lončák.
24.8.2011 18:02 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
24.8.2011 16:52 vložil Václav Novák ml.
Lovu dík. Byl to pěkný zážitek.
24.8.2011 16:24 vložil Petr Samek
Tak přece kousek štěstí ! Lovu Zdar !
24.8.2011 15:30 vložil Terka Apeltová
Lovu zdar!!! Moc pěkný příběh...

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.