17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kapitální srnec.
Kapitální srnec.
vloženo: 7.5.2014 12:57
autor: Tomáš Petr

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

siesta
siesta
vloženo: 30.4.2012 06:28
autor: Vít Hlavica

zbraně

MAJÍ SVÉ KOUZLO.
MAJÍ SVÉ KOUZLO.
vloženo: 31.7.2014 04:09
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243698 fotek (4 dnes)
  • 8554 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761027 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363084 hlasování fotek (7 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Už v tom zase lítáme... :-))

Po více jak dvouměsíční pauze,kdy byl tak nějak v honitbách klid se opět začalo lovit a my máme zase možnost dohledávat... První prase bylo dohledáno 21.5.,kdy kule prošla prvním seletem, které zůstalo v ohni a střelec nevěděl,jestli bylo zasaženo i druhé sele. Po domluvě pro nás s Astou přijeli a my vyrazili na místo. Na krmelišti nikde žádná barva, ale Asta projde krajem cesty a už se pokládá do řemenu, nechávám jí mě vést,i když mám trošku pochyby,jestli po těch dvou měsících ,,volna,, se nevydala hned po první stopě,co našla… Ale tohle už se asi nezapomíná, cca po 150m nacházíme první barvu a Asta mě stále jistě vede dolu k potoku, po dalších 300m se Asta náhle zarazí a větří vysokým nosem, prase je již 15m před námi a zhaslé. Mělo pouze vstřel v oblasti plic a barvilo z ryje a svíráku, proto první barva až po delší vzdálenosti…
A druhého čurdu jsme byli dohledat včera. Bylo něco málo po deváté večer a otec jen tak prohodil, to se divím, že dneska ještě nikdo nevolal… Sotva to dořekl, samozřejmě začal zvonit tel., kouknu na volajícího a je mi vše jasné… Hajný mi hned vysvětluje, že střílel na blízko samotné prase a myslí, že ránu posadil nízko ,a že lončák bez zaváhání odběhl do blízké mlaziny… Připravuji vše potřebné s sebou a Asta už je celá natěšená. V lese musím ještě značný kus pěšky k nástřelu, kde jsou pouze stopy v blátě, ale barva žádná. Nechávám Zrzku vše v klidu obeznat, ta udělá 2 kruhy kolem mě a už se vydáváme do mlaziny, musím za Astou značně sehnutá, postupujeme pomalu a stále posloucháme, jestli neuslyšíme nějaký pohyb před námi. Nacházíme otěr, poměrně nízko, ale tmavé barvy. Postupujeme dál a Asta se opět zarazí a větří (dle mého kontroluje,zda je prase ještě živé), poté už mě dovádí na místo, kde již leží prase zhaslé. Kňourek tak 50kg měl zasažen zešikma jeden lalok jater a také škrtnutý trávník.
Lovu zdar Štajerákům…
Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno jen telefonem...
vložil: Veronika Machová
vloženo: 28.5.2013 14:09
zobrazeno: 1542x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

7.8.2013 06:48 vložil Zbyněk Jílek
Ještě,že je zrzounek tak šikovnej...viď Verunko???

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.