17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

ŘÍJE 2012 v Topolčiankách
ŘÍJE 2012 v Topolčiankách
vloženo: 17.10.2012 09:07
autor: Libor Kříž

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

***
***
vloženo: 6.4.2015 01:01
autor: Jaroslav Vlosovský

zvěř v přírodě

Černá zvěř
Černá zvěř
vloženo: 24.1.2018 06:28
autor: Josef Vršan

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

Kongres
Kongres
vloženo: 12.1.2014 11:45
autor: Ladislav Michek

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Gaston

Gaston
Letos první a úspěšný dosled. V sobotu odpoledne mi zvoní telefon. Volá kamarád Věšek, máme postřeleného “džika“ divočáka a potřebujeme dosled. Protože jsem si po obědě vypil pivo, rozhodl se Věšek, že pro mne přijede. Přijel i s druhým řidičem, abych potom mohl odejet z dosledu již sám. V 16,00.hod obeznávám již nástřel kde v uváleném půlkruhu bylo několik větších otěrů barvy, ale žádné stříkance. Dle lovce „džik“ po raně padl, ale za chvílí sebou začal házet a válet se na místě a nakonec se zvedl a odběhl do blízkého rákosí. Vracím se pro odloženého Gastona a nasazují ho na barvu. Gaston si prošel místo nástřelu a ihned se vydává po stopě. Vede nás krajem rákosí a po chvílí nalézám první otěr barvy, jdeme dobře. Brodíme se, za chvílí mám již holínky plné vody a asi po 200 m nalézáme první záleh ve kterém byla barva. Gaston nás stále vede rákosím, kde občas nalézám otěry, ale vždy jen na levé straně stopy. Vypadá to na poraněný levý přední běh. Za chvílí další záleh, kde sice bylo málo barvy, ale za to bylo vidět, že jsme lončáka zvedli z tohoto zálehu. Najednou nás Gaston vede ven z rákosí, kde na trávě vidíme čerstvé bláto a v něm kapičky barvy. Stopa nás vede na menší kopeček, za kterým je další rybník a rákosí. Když jsme na jeho vrcholu vidím, jak před námi asi 70 m odchází lončák napadající na levý přední běh. Vypouštím Gastona na volno, a ten za malou chvílí lončáka zastavil a hlásil z jednoho místa. Věšek mi podává svoji kulovnici a já dostřeluji lončáká. Foto pořízeno bezprostředně po dostřelu. Celková délka dosledu byla necelý kilometr, ale po kolena v bažině, až konec na pevné půdě. Jsem rád, že Gaston odvedl svůj standartní výkon, i když dnes na operovaný běh trochu napadá. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 29.4.2013 05:51
zobrazeno: 2030x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

1.5.2013 06:00 vložil Josef Vršan
Gaston je z chovné stanice ze Smrkovin, p.Lisník Jiří tel.777859038.Mám jen tel. protože se z České Vsi odstěhoval.
30.4.2013 15:47 vložil Pavel Suchánek
Lovu Zdar,výborná práce.Můžete mi doporučit chovnou stanici?Děkuji.
30.4.2013 06:15 vložil Josef Vršan
Pro M.V. děláme výhradně barvu v loni celkem 23 dosledů, všechny úspěšné.
29.4.2013 16:51 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Pepo!Dobrá práce...
29.4.2013 15:51 vložil michal velecký
Gratuluji!Používáte toho brakýře i na naháňkách,nebo jenom vyloženě na dosled?Děkuji.
29.4.2013 13:26 vložil Miroslav Franěk
Bez "profesora" Gastona by byl lončák pro lovce nenávratně ztracen!Gastonovi a jeho vůdci patří velké uznání!
29.4.2013 08:54 vložil Zbyněk Oliva
1***
29.4.2013 08:34 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar Pepo, vzorový výkon 1****
29.4.2013 07:13 vložil Vít Švehla
Profesor 1*

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.