17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
vloženo: 30.9.2017 17:02
autor: Arnošt Včelař

úlovky (svět)

Estonsko
Estonsko
vloženo: 1.11.2017 07:32
autor: Václav Hlaváček

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

DOBRÁ PRÁCE.
DOBRÁ PRÁCE.
vloženo: 22.12.2012 07:49
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

rys
rys
vloženo: 8.11.2016 18:15
autor: Radek Kordač

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760981 komentářů fotek (10 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362831 hlasování fotek (35 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišák

V sobotu se chystám s mladým na posed s čerstvě posekaným ovsem. Čekám, že by mi mohla přijít liška, jenže kombajny a traktory stále jezdí až do pozdního večera, ale to už je řádná tma a mladej už spí. V půl dvanácté slyším šustění strniště, tak beru dalekohled a už ji vidím. Ještě nesvítí měsíc tak toho moc nevidím. Spíše takový ten tmavý flek a sem tam se v optice mihne bílý kvítek. Beru myškovačku a lehce zapískám, liška se staví na široko, tak střílím. Minul jsem a v duchu si nadávám. Slyším, jak liška pomalým klusem odbíhá. Mladej stále oddychuje a ani neví, že jsem střílel. Zhruba po patnácti minutách opět slyším šustění, tak koukám a ona je zpět. Ani nemám přebito, jak jsem byl rozčilenej, tak jsem na to úplně zapomněl a nejradši bych si nafackoval. Je zhruba 30m ode mě, tak se ani přebít neodvažuji. Po chvíli se vzdaluje na cca 140m a to mám už přebito. Beru tedy opět myškovačku, že si ji připískám blíž. Jenže jakmile to liška slyší, zatahuje do kukuřice, nejspíše to byla ta samá a spojila si ten zvuk předchozím výstřelem. No nic říkám si přijde snad nad ránem. Po nějaké době usínám , ale jen tak lehce, protože mě opět budí slabé šustění, ale to už je po čtvrté a svítá. Teď je již liška hezky vidět. Usazuji kříž na lišku a čekám, až se otočí na široko. Střílím a zároveň druhým okem vidí, jak rána sráží lišku k zemi. Jsem spokojen a rozlévá se ve mě pocit blaženosti. Mladej stále spí a neví ani o druhé ráně. Tak jej budím a jdeme se podívat na nástřel. Není to pro synka pěkný pohled, lišák je úplně vyvržený, ale s mladým to kupodivu ani nehne. Tak vzdávám pocty a provádí dokumentační foto. Stříleno Effect 7x65R a SPCE vzdálenost cca 50m.
vložil: Petr Janský
vloženo: 21.7.2014 17:38
zobrazeno: 2827x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

22.7.2014 22:15 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
22.7.2014 09:53 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
22.7.2014 05:46 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
21.7.2014 22:20 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
21.7.2014 20:06 vložil Vlastimil Kosina
Inu, poctivě vyseděnej..... Lovu Zdar, přeji!
21.7.2014 19:30 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
21.7.2014 17:53 vložil Nožička Jiří
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.