17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Paca
Paca
vloženo: 28.2.2013 20:12
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Ruja 2020
Ruja 2020
vloženo: 2.10.2020 06:25
autor: NH

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

budúci kráľ...
budúci kráľ...
vloženo: 9.7.2019 12:50
autor: pali1

myslivecké umění

velikonoce
velikonoce
vloženo: 17.4.2012 07:41
autor: Svatoslav Ščudla
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761018 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363014 hlasování fotek (44 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srpnový srneček

Tohoto ročka jsem střelil letos 3.8.
Budík začal řinčet ve 4:00, ale nedalo mu moc práce, aby mě vytáhl z postele. Rychlá snídaně, posbírat potřebné vybavení a hurá do revíru.
Ještě za tmy usedám na malý žebřík, který je umístěný na hraně pole s bobem sousedícím s jetelem. Netrvá to nikterak dlouho a nad obzorem se začínají objevovat první náznaky vycházejícího slunce.
Vodník Kebule to ráno uvařil opravdu moooc mlhy, protože není vidět dál než na 20 metrů. Ještě pár desítek minut a nový den vítězí nad nocí. Krajina se probouzí do krásného rána a v řídnoucí mlze se pomalu začínají objevovat siluety zvěře, o které jsem ještě před chvilkou neměl tušení! Připomíná mi to rána, kdy jsem jako malý kluk doprovázel tátu. Vždycky mě budil a říkal: „ vstávej, spát budeš v důchodu, brzy bude svítat - jedno ráno dá za dva večery!“. Bohužel tátu už nikam nedoprovodím…
Když se probudím z melancholického rozjímání, beru do ruky vábničku a zkouším, jestli někde v okolí není nějaký nedočkavý srneček, který hledá svou vyvolenou. PÍÍÍÍÍJÁÁÁ se několikrát rozletí do dálky a já dalekohledem pozoruju reakce na vyzývavé pískání…
Netrvá to 5 minut a po mé levé ruce, ve vzdálenosti asi 90 metrů vyskakuje z bobu srnčí. Ani kontrola dalekohledem mi neprozradí, zda je to srna, nebo srnec. „Má tam něco, nebo ne?“: Ptám se sám sebe.
Ani další písknutí mi však nedává odpověď. Srnčí bystře jistí směrem, ze kterého slyší toužebné volání, zároveň ho však neopatrná zvědavost nutí dojít blíž. Postupně zkracuje vzdálenost mezi námi. Mám ho asi na 60 metrů, když bezpečně rozpoznávám jeho maličké parůžky. Je rozhodnuto!!! Pokládám dalekohled a sahám po flintě. Centimetr po centimetru zvedám troják a pokládám na hranu žebříku. „Něco je špatně!“ prolétne mi hlavou, když srneček s nervózním beknutím odskakuje a odbíhá přes louku, kolem mě, k nedalekému remízku. Z nouze foukám do vábničky. Srneček se na metru otáčí a míří zpět. Přichází pomalu, ale jistě! Pozoruju ho přes puškohled. Kříž se pohupuje v rytmu mého dechu. Najednou se to stalo. Srneček se zastavil, já dokázal zklidnit dech a udržet kříž na komoře. Dunivá rána utišila zpěv ptáků! Srneček ukázkově značí komorovou ránu. Ještě dva dlouhé, zoufalé skoky a skládá se k zemi. Ani lovecká horečka, která mnou mohutně třese, mi nezabrání, abych nemohl sledovat srnečkovo odkazování.
To lovecké poblouznění však brzy mizí a já už jsem schopný dojít k srnci.
Vzdávám srnci úctu a děkuji za to, že mi sv. Hubert a Diana dopřáli toto krásné ráno!
LOVU ZDAR!


PS: Jedno ráno za dva večery!!!
vložil: Čejka Lubomír
vloženo: 15.9.2016 21:58
zobrazeno: 4349x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

19.9.2016 08:12 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
18.9.2016 10:13 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!Pěkný příběh.
17.9.2016 11:23 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar, moc pěkný příběh.
17.9.2016 07:44 vložil Zdeněk Bárta
Lovu zdar!
16.9.2016 21:40 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Krásný příběh, jako bych tam byla.
16.9.2016 14:16 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar. 1*****
16.9.2016 09:51 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
16.9.2016 09:24 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
16.9.2016 09:22 vložil Martin Šplíchal
Lovu zdar!
16.9.2016 07:31 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
16.9.2016 06:44 vložil Petr Hruška
Lovu zdar Vám přeji! Pěkně popsaný a prožitý příběh. P.S. máte určitě pravdu, jen je problém se ráno vykopat :-)
16.9.2016 06:16 vložil Josef Vršan
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.