17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanec 250 kg z nážho revíru 126,8 CIC.
Kanec 250 kg z nážho revíru 126,8 CIC.
vloženo: 24.2.2012 01:46
autor: Ivan Hruška

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

Srnec 22.5.2012
Srnec 22.5.2012
vloženo: 23.5.2012 20:49
autor: Petr Sobek

zvěř v přírodě

Strom je můj.
Strom je můj.
vloženo: 6.3.2015 08:33
autor: Děda z lesa

zbraně

Část mé sbírky
Část mé sbírky
vloženo: 12.7.2014 15:54
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 3
Na újedi 3
vloženo: 26.10.2017 19:13
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Krásy porcelánu 10
Krásy porcelánu 10
vloženo: 28.12.2019 19:24
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243636 fotek (7 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Listopadové norování

Je všední den odpoledne a zvoní mi mobil.. Volá kolega z našeho MS že byl u jedné umělé nory a myslí si že by tam mohla podle zápachu být liška, jestli to nezkusíme.. Sděluji mu že není problém a beru svoji fenku Eny Ostrý lovec a jedu k němu.. Mezi tím ještě zavoláme další dva kolegy, kteří ochotně souhlasí, a všichni se scházíme na místě.. Po příchodu k noře zkoumáme okolí a opravdu je cítit liščí zápach.. U vsuku sundám Eny obojek a ta okamžitě mizí v noře.. Trvalo to jen chvíli než začala hlásit.. Něco tam je.. Po chvíli vybíhá liška, ale bohužel je třemi ranami chybená.. Škoda co se dá dělat.. Fenka se vylezla podívat na povrch jak jsme byli úspěšní a znovu se vrací do nory.. No nic nora je zapachovaná, tak to jde ještě ověřit. Ale po chvíli opět začne hlásit na jednom místě přímo u kotle.. Hlas zní trochu jinak než před tím a je slyšet, že se snaží jít do kontaktu.. Je to nekonečné, ale jsou pořád na stejném místě.. Fenka chvílemi přestává hlásit.. Jsou dvě možnosti. Buď odpočívá, nebo šla do chvatu.. Po těch zvucích co vydávala, bylo jasné, že se škodnou tvrdě a nekompromisně bojuje i když ta jí to také vracela a bylo to v celku jasné, že tam je tam s jezevcem.. No nic musíme jí pomoci tohle sama nezvládne.. Začali jsme kopat na jednom místě a jezevec se začal hýbat když tušil že jde do tuhého a při tom samozřejmě přitvrdil i na fenku, která se ho statečně snažila přiblížit k místu, kde jsme kopali.. Začínal jsem mít poměrně strach o fenku, ale konečně jsme se dokopali do nory a věděli, že jezevec je jen kousek od nás a ona ho tlačí ven.. Jezevec byl uloven, když už naléhání fenky nevydržel a noru ve vykopaném místě opustil brokovnicí ráže 16 broky 3,5mm. Bylo zřejmé, že kontakt tam musel být, jelikož má fenka prokousnutý krk ale tak i jezevec.. Byl to tvrdý boj, ale naštěstí se z toho Eny i díky mému velmi dobrému veterináři zotaví.. Lovu zdar a norníkům zvlášť!! Váha jezevce byla 15 kg.. Tito pejsci si zaslouží velký obdiv za svoji odvahu!!
vložil: Čuřík David
vloženo: 4.12.2014 13:57
zobrazeno: 2212x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

5.12.2014 21:39 vložil david sliva
Lovu zdar
4.12.2014 21:07 vložil Ondřej Barhoň
V noře si užijou svý tuplem s jezevcem.Norníkům zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.