17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Včerejší...
Včerejší...
vloženo: 19.6.2015 22:59
autor: Libor Nesvadba

úlovky (svět)

Rumunsko dnes
Rumunsko dnes
vloženo: 12.12.2017 14:51
autor: NH

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 23.1.2014 05:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lištička

V úterý dopoledne mě kolega informoval,že jsou posečené louky v části honitby-mlýn.Takže kam večer na čekanou byla pro mne jasná volba.Po 20.hod usedám do louky na posed pod košatou vrbou.Celý večer klid,na louku vytáhla jen srna.Když už jsem se před 22.hod rozhodl pro návrat, ještě jednou projíždím Nikonem louku.A ejhle, ve vzdálenosti asi 200m rozpoznávám v šeru lišku.Tma se rychle blíží,zkouším vábničku-vřeštidlo.Vypadá,že zabralo a liška se pomalu blížila s občasným pokusem o lov.Přiblížila se až na nějakých 100m, rozpoznával jsem téměř jen obrys a to už pro mne znamená stop lovu.Liška za chvíli odskakuje do mlýnského náhonu a já se vracím domů,s tím, že pro dnešek je vítězství na její straně.Další den měním stanoviště a za plného úplňku jdu zasednout na stoličku do řepy, s představou setkání s černou.Bohužel byl neskutečný klid,ani štetina, ani kvik.Po 23hod. balím, ať se na chvíli aspoň vyspím.No a třetí den za sebou se ve čtvrtek vracím do luk, zkusit tentokrát lovecké štěstí si naklonit a nad liškou zvítězit.Příjemně mrholí a já se pod vrbou cítím jak pod velkým deštníkem,tak si pěkně podvečera za pomoci zpěváčků užívám.Situace téměř jak přes kopírák,ale tentokrát o něco dříve liška opět vytahuje do louky v tom samém místě jak v úterý.Bylo něco před půl desátou,světla dost,takže obeznávám lišče.Má tendenci 200m vzdálenost navýšit a ztratit se v porostu náhonu.Okamžitě beru vřeštidlo a situaci se snažím zvrátit.Lišče po dvojím zavřeštění reaguje a obrací se proti mně.Stále se přibližuje středem louky.Ve 150m se zastavuje,tak ji dávám opět záminku zbystřit smysly, ale už jen myškovačkou.Opět se začíná přibližovat, čáruje naostro,takže ji stále vedu v optice a čekám.Vzdálenost odhaduji pod 100m,když se lišče odskokem natočí tak,že mě umožní lovit, podvečerem třeskne rána a ukončuje v mžiku liščí večerní putování.Jen tak pro zajímavost natahuji kroky, k úlovku jich napočítám 85,takže jsem se moc nemýlil.
W308 s Vulkánem je dost radikální na tuhle dravou zvěř,ale snad je foto úlovku důstojné.
Myslivosti zdar!
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 23.7.2016 20:26
zobrazeno: 4641x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

27.7.2016 23:20 vložil H.J.
Lovu zdar!
26.7.2016 19:37 vložil Drahoš Hikl
Zdar a dík.
26.7.2016 19:32 vložil Drahoš Hikl
Zdar a dík.
25.7.2016 08:16 vložil Arnošt Bárta
lovu zdar
25.7.2016 08:08 vložil Michal Klouda
Lovu Zdar
24.7.2016 20:59 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Drahoši!
24.7.2016 12:44 vložil Vladimír Grande
Dobře jí tak.... 1***
24.7.2016 09:25 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
24.7.2016 07:32 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
24.7.2016 05:42 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
23.7.2016 23:34 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.