17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Škůdník
Škůdník
vloženo: 5.7.2019 16:51
autor: Dominik Bělina

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

Nezapomenutelné ráno
Nezapomenutelné ráno
vloženo: 24.7.2020 20:46
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Lišky
Lišky
vloženo: 10.2.2017 05:52
autor: Josef Vršan

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 26.8.2012 13:04
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

sv.Hubert
sv.Hubert
vloženo: 23.4.2020 13:24
autor: Carpin
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Řezba do parohu (proces)

Než vznikne hotový výrobek, je to "dlouhá" cesta. Nejprve musí být nápad a poté realizace a návrhy na papír, jak by to asi ve finále vypadalo. Mnohdy je to těžší, než samotná řezba nebo rytina. Pak nezbývá nic jiného, než se pustit do díla a doufat, že to dopadne dobře. Na fotce je rozpracovaná řezba grizzlyho, orla a aljašské divočiny v losí šici, která bude vykládaná perletí. Druhá řezba je losí býk z mamutoviny na destičce opět z mamutoviny. Podtavec je z buvolího rohu. Toto dílo se už blíží do finále!! :)
vložil: Petr Chloupek
vloženo: 27.3.2012 11:17
zobrazeno: 3708x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

28.3.2012 12:47 vložil Petr Chloupek
Zdravím Vás Vašku, moc děkuji za Vaše slova, vážím si toho. Máte pravdu, je to "dlouhá" cesta, než se člověk nějak vypracuje a dostane to do ruky. Pořád je se co učit, zdokonalovat techniku tvorby, zkoušet nové materiály, atd. Moc mě to baví!! Pro Ondru Bělku: Napsal jsi to móóc pěkně!! Také já jsem měl období, kdy se nedařilo a chtěl jsem to zabalit, ale i to k umělecké činnosti patří. Hlavně to nevzdávat a jít dopředu!! Je to pak super pocit, když se dílo povede!! :)
27.3.2012 21:54 vložil Mgr. Ondřej Bělka
Krásný proces.. 1*:) pan Kubín má pravdu. Jsou to vůbec nádherné a smysluplné chvíle, když se něco uměl.tvoří a když se to navíc daří, jak by člověk chtěl.. Je to opojení..kdo nezažil nepochopí.. Mnoho lidí bohužel vzdává boj s "uměním", tvorbou na počátku. Skloubením krás naší myslivosti, potažmo celé přírody a její trpělivé "přetavení" do nějaké umělecké či řemeslně umělecké činnosti, to jsou přenádherné chvíle štěstí v životě lidským..:)
27.3.2012 15:51 vložil Václav Kubín
Už dlouho jsem tu nic nepsal, protože se mi nechce stále opakovat to samé. Ale za poslední čas jste Petře neuvěřitelně poskočil dopředu. Já si Vaše práce stahuji a dělal jsem dobře protože jich bylo hodně smazáno a když vidím začátek a teď je to obrovský pokrok. Vždy se těším jak Vaše práce dopadne. Přeji hodně úspěchu.
27.3.2012 11:27 vložil Petr Chloupek
Windy, špice bude na podstavci z parohu. :)
27.3.2012 11:24 vložil Karel B. Venzara
Petře, to bude paráda...Jak bude ajustovaná ta špice( jen jako volně položená)..??
27.3.2012 11:23 vložil Petr Chloupek
Oprava z popisu: podstavec

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.