17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Letošní čtvrtý srnec
Letošní čtvrtý srnec
vloženo: 30.7.2017 21:01
autor: Zbyněk Oliva

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Zadařilo se
Zadařilo se
vloženo: 5.10.2019 19:38
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Jubilejní 1.000 fotografie
Jubilejní 1.000 fotografie
vloženo: 27.9.2014 08:26
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

čuník
čuník
vloženo: 8.6.2013 08:13
autor: micinka

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363204 hlasování fotek (25 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

...a to je výřad na dnešním honu - takové malé Židlochovice :-)

vložil: Jakub Hušek
vloženo: 5.11.2011 19:48
zobrazeno: 3694x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

6.11.2011 20:37 vložil Jakub Hušek
Pane Valtre. Myslím, že tak v 70 - 80% případů je to skutečně tak, jak píšete. Někde je to ještě horší-bažanti se koupí přímo na hon a tam se za keřem šípku vypouští před hlavně pušek. Toto sdružení však spadá do nezmíněné menšiny (20 -30%). Odchovem bažantí zvěře se zabývají už léta. Hlavním důvodem je zachovaní bažanta v honitbě, která má takřka 2000ha. Za prodané bažanty (živé) nakupují zajíce, které vypouští do honitby z důvodu posílení divoké populace (neloví je). Co se týká honů. Hon je bezplatný. Já jsem byl na hon pozván jako trubač. Každý z hostů si odnesl domů bažantího kohouta...A jak vidíte z mého příspěvku výše, ani to "co nejvíce toho postřílet" zde naštěstí neplatí. Uloví se ročně necelá třetina z vypuštěných bažantů. Pro mě byl hon zážitkem právě díky zazvěřenosti honitby drobnou zvěří.
6.11.2011 09:31 vložil xxxx
Nakoupit(případně vylíhnout), vykrmit, v říjnu vypustit aby toho lišky moc nestačily sežrat a hurá na ně! Do konce roku toho postřílet co nejvíc aby na výročce mohl předseda s hospodářem přečíst,jací jsme myslivci(jo a alespoň jeden hon prodat hejlům, aby si pocvičili střelbu na živé terče v ceně cca 300,- Kč/kus). Lovu zdar
6.11.2011 08:50 vložil Jakub Hušek
Zdenko, souhlasím s Vámi. Už před vkládáním fotografie jsem si říkal, že provázky dojem z fotografie kazí. Na druhou stranu však bylo všechno tak, jak má na honu být a byl jsem zde jako host, tak jsem s tím nemohl nic udělat. Jirko, i přesto, že se slepičky loví, dost jich zůstane v honitbě. Je to honitba kde ročně odchovají 1500 bažantů z toho cca 1000 vypustí (zbytek se odprodá) a odloví se jich necelých 300 (2-3 hony s podobným výřadem).
6.11.2011 07:21 vložil jirka plánský
ty provázky měly být červené nebo růžové,to by bylo krásné.
5.11.2011 22:40 vložil Zdenka Podhorská
Opravdu krásný výřad s těma provázkama !
5.11.2011 21:38 vložil Jiří Lengyel,starší
Kde jsou ty časy,kdy byly slepičky hájeny......

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.