17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 2013
Jelen 2013
vloženo: 7.4.2016 07:31
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
vloženo: 17.10.2014 10:51
autor: Pavel Číp

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

Lovecký portrét
Lovecký portrét
vloženo: 1.2.2012 10:08
autor: Carpin
Statistika
  • 243694 fotek (14 dnes)
  • 8554 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363077 hlasování fotek (34 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

RWS ID 12,8g , 8x57JRS

Zásoba doplněna ...
vložil: Martin Vodička
vloženo: 10.4.2022 21:28
zobrazeno: 2954x
hodnocení: 5 hlasů



Komentáře:

4.6.2022 17:33 vložil Laďa Novotný
Já v této ráži střílím geco tm a plus a taktéž nemám problém i SPCE fungujou velmi dobře.
12.4.2022 19:32 vložil Martin Vodička
Pro meho Effecta jsem nasel optimalni strelivo. Osobne bych se vratil klidne ke vsem mnou jmenovanym strelam krome Vulkanu, ten me opravdu nepotesil. Srnci touto jednuskou nelovim, ta je vylozene jen na cernou. Nejdal jsem delal dosled 45 kg (vyvrzene) cerne s ranou na zadni komoru (vstrel i vystrel pred branici, nezasazena jatra) a to 50 m za dobreho barveni bez pomoci psa. Mate pravdu, ze Vulkan s Oryxem maji uplne totozny nastrel, to je velke plus Normy.
12.4.2022 13:58 vložil Jan Slavětínský
Já s JRS lovím asi dvacet let a specialně u této ráže se mi líbí její šetrnost a velký ranivý účinek a když mi něco po ráně odskočilo, tak to barví a leží to hned u prvního krytu.Byl jsem spokojený s našemi SPCE. Fungovaly v pohodě, ale měl jsem patrony ještě s červeným kapslem a v hnědých krabkách. Líbí se mi, že všechno má stejný nástřel, jen tyto ID chodily o - 6 cm /10m proti SPCE a Normě. Oryx jsem používal na srnčí a Vulkany na černou a dančí. Dnes mám Vulkan na vše, chová se to v podstatě všechno stejně. Mě se právě líbilo, že Oryx i Vulkan držel vždy pohromadě a žádné střepiny z toho nelítaly. U ID mi přijde, že jsou zbytečně našláplé a u srnčího praskal trávník i s dobrou ránou k hraně lopatky. To mi vadilo a přestal jsem je používat. Černou to sice prostřelovalo, ale výstřely byly jako vstřely a často zatažené bělí, a černá si po ID kousek odběhla.Radši jsem na černou používal a používám SPCE. To jsou mé postřehy s JRS. Na tuto ráži nedám dopustit a nemohu říci špatného slova. Lovu zdar
12.4.2022 11:27 vložil Martin Vodička
Pro p. Netlíka: tyto ji maji cernou.
12.4.2022 11:17 vložil Martin Vodička
Jan Slavětínský: Vyzkouseno CDP, Hammerhead, Vulkan i Oryx. CDP ... extremne setrne ke zverine, ale unikova draha zvere 50-120m za spatneho barveni.HH a oryx ... ucinkem jsou si podobne, ale muj pocit je, ze Oryx je o neco malo tvrdsi, ale dosledy stale do 100 m a barva take nic moc.no Vulkan ... byl z vyse zminovanych nejhorsi. Vystrely, nebyly vystrely, ale spis jakesi trhance. S barvou to bylo take na stiru a dosledy caste. Zver nekolikrat nebyla prostrele a kdyz ano, tak jen olovenym jadrem. Plast zustaval ve zveri. Tolik svlaku mam snad jen z SPCE.Takze jsem se jak vyzkouset ID a po predlonske a lonske sezone jsem maximalne spokojeny.
12.4.2022 10:25 vložil Jan Slavětínský
Také jsem je střílel, ale přešel jsem na Normu Oryx a Vulkán. Jsou lepší. Lovu zdar.
12.4.2022 09:19 vložil Jiří Netík
"S" mívaly červenou kapsli. Mám stejnou ráži.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.