16 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení řije na valašsku!!!
Jelení řije na valašsku!!!
vloženo: 3.10.2020 20:54
autor: josef stoklasa

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 15.12.2015 05:52
autor: Josef Vršan

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

Na újedi 3
Na újedi 3
vloženo: 26.10.2017 19:13
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 241754 fotek (3 dnes)
  • 8409 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9658 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 759067 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12989 komentářů videí (0 dnes)
  • 3358808 hlasování fotek (14 dnes)
  • 57239 hlasování videí (0 dnes)
  • 39450 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Krátký dosled

Minulý týden jsem si skoro jako pokaždé vzal svého barváře na šoulačku. Díky jeho čichu už jsem byl mnohokrát úspěšný, dovedl mě ke zvěři, o které jsem neměl ani tušení na velké vzdálenosti. Tentokrát, ale o srnci nevěděl, vítr šel jiným směrem. Srnce jsem si všiml až když jsme od sebe byli shruba 40 metrů. Kvůli vysoké buřeni se ale nedalo lovit a tak jsem odložil Farga na svážnici a začal couvat, předpokládal jsem, že se dostanu do lepšího úhlu a budu moct lovit. Buřeň byla ale ze všech stran, vybral jsem to nejlepší místo a čekal až se mi srnec kousek potáhne, měl jsem sice ve výhledu nějákou trávu, ale říkal jsem si, že osmička s tím problém mít nebude. Problém to však trošku byl. Po ráně srnec značil jako by komorovou ránu, ale vyrazil dolů z kopce a zmizel ve smrkových náletech. Po ráně jsem si dal cigartu a šel s Fargem na nástřel, neměl jsem ale řemen, proto pes hned vyrazil na volno. Po chvilce slyším pode mnou hlášení na místě, srnec ještě žil, ale než jsem stačil dojít byl zhaslý. Nevím jestli mu k ukončení trápení pomohl pes, ale zatím mi ještě zvěř nedávil. Rána šla hodně na předek, vstřel nízko na hrudníků před pravým během, výstřel prakticky utrl levý běh. Kule musela uhnout na trávě a hned při nárazu se začala dělit, zvěřinu jsem si vzal a při bourání zjistil, že střepiny šly více místy. Sice to nebyla stará dlouhá stopa, ale pro psa každá práce dobrá a nová zkušenost. Fotka byla pořízena telefonem již za šera (proto ta kvalita), srnce jsem první vyvrhnul a pak táhnul asi 500 metrů k nejbližší cestě dostupné autem. Lovu a kynologii zdar!
vložil: Ondřej Tomek
vloženo: 28.7.2015 20:50
zobrazeno: 1540x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

31.7.2015 11:12 vložil Ondřej Tomek
Ano, jak píše p. Kosak, pes je prebudený i chovný a právě v nejlepších letech a kondici. Bohužel to v klubu ČMKCHB zřejmě nikdo nevidí nebo vidět nechce. Za bývalého poradce chovu byl markantní zájem o krytí, s novým vedením už pes neví co je to krýt. Kde se stala chyba?
29.7.2015 14:15 vložil Igor Málik
Lovu zdar, správne, psa treba využiť hoci aj na 15-20m stopu musí pochopiť a prebudiť v ňom jeho vrodené vlastnosti. Ja bez psa do revíru nejdem ani v jelenej ruji.
28.7.2015 23:16 vložil Petr Poruba
Lovu Zdar chlapci, opět slušný výkon. :-)))

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.