17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 19.10.2017 07:56
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 7.6.2018 12:43
autor: Michal / admin /

trofeje

Detail dnešního srnce.
Detail dnešního srnce.
vloženo: 2.7.2017 10:03
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

ukecaný šéf
ukecaný šéf
vloženo: 6.10.2017 19:25
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

...
...
vloženo: 30.5.2014 13:12
autor: Bohumil Koláček

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362791 hlasování fotek (68 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Krmelec

Takto dokáže srnčí zvěř "vyčistit" krmelec, když jí chutná. Založena byla usušená vojtěška a letnina z listnáče, tuším, že v tomto případě, to byla líska. V korýtkách jádro ve směsi oves + plevy ze sóji. Viz. předchozí foto pořízené před týdnem 13.1.2019 (Tato fotka je ze dne 20.1.2019)
vložil: Jan Horáček
vloženo: 23.1.2019 22:02
zobrazeno: 2389x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

25.1.2019 22:44 vložil Jiří Wenzl
Že seno skončilo v srnčím žaludku by si byl jist jedině dle pobytových stop či snímků na fotopasti. Pokud bych by byl u nás krmelec plný chutného sena za této meteorologické situace druhý den již prázdný, tak ho zcela jistě vybral nějaký chovatel králíků. To by muselo všude ležet aspoň čtvrt metru sněhu - což se nám naposledy přihodilo v zimě 2005/06. Již 13 let tak po zimě pravidelně seno (vojtěška) a letninu (babyka,osika,lípa,kopřiva, topinambur) musím likvidovat.
25.1.2019 22:32 vložil Jan Horáček
Taky sbírám to, co vypadne z jeslí a dávám to stranou. Většinou pak u této hromádky nacházím zaječí bobky. Zajíci schroupají i stonky bez lístků - a chutná jim, protože mají jiné zažívání než srnčí. Vloni jsem měl u tohoto krmelce fotopast, protože jsem nechápal, jak rychle založené krmení mizí. Překvapení se nekonalo. Byla to jen srnčí zvěř - v hojném počtu.
25.1.2019 11:07 vložil jiri rajs
Taky jsem měl jednoho zvláštního strávníka u krmelce.Přebrané seno vždy seberu ze země a dám je mezi dva stromy,kde je zvěř dobere.Jednou jsem u sena našel stopy od koně...seno úplně dobrané,protože v porostu přibližoval dřevo kočí.
25.1.2019 11:07 vložil jiri rajs
Taky jsem měl jednoho zvláštního strávníka u krmelce.Přebrané seno vždy seberu ze země a dám je mezi dva stromy,kde je zvěř dobere.Jednou jsem u sena našel stopy od koně...seno úplně dobrané,protože v porostu přibližoval dřevo kočí.
24.1.2019 21:01 vložil Jiří Netík
Nechodí tam nějaký chovatel králíků? Už jsem jich pár načapal.
24.1.2019 18:05 vložil Blanka Klatovská
1***
24.1.2019 12:18 vložil jiri rajs
1****Tak to má vypadat,úzké jesle,žebřiny od sebe,aby tam zvěř prostrčila hlavu a mohla dobře probírat a to co spadne na zem ,tak na zemi ještě jednou přeberou.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.