17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 2007
Srnec 2007
vloženo: 10.2.2014 18:05
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Belgičanka s vyhazováky
Belgičanka s vyhazováky
vloženo: 10.7.2017 21:30
autor: Jiří Netík

fotopast

Ta se povedla....
Ta se povedla....
vloženo: 12.1.2016 00:28
autor: Luděk Kubánek

myslivecké umění

.fousek..
.fousek..
vloženo: 18.1.2014 10:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243694 fotek (0 dnes)
  • 8554 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363077 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší ranní úlovek.

Srnec I.věkové třídy uloven ve vysoké trávě ranou na krk.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 1.6.2011 19:56
zobrazeno: 2952x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

3.6.2011 23:02 vložil Milan Ječný
Přátelé,lovu dík.Rána na krk není asi nijak běžná,ale pokud to no komoru nejde a srnec je na 30 metrů s použitím střelecké hole,kterou nosím,je zásah při klidném míření úspěšný.Už jsme o té střelecké holy polemizovali,ale v polní honitbě je to pomůcka k nezaplaceni.
2.6.2011 18:44 vložil Petr Sokol
Ahoj Milane a Lovu zdar
2.6.2011 10:01 vložil Roman Trojka
Jiří ví o čem píše... Krk je neskutečně "malý cíl" vzhledem k tomu, že střílíme na živého tvora, který se ve zlomku vteřiny pohne, byť o 5 cm a to má pak fatální následky! Pokud zasáhne střela obratle, dojde k přerušení míchy a okamžitému zhasnutí zvěře, jestliže trefím hrtan, hltan zvěř se dusí, polyká barvu, a pokud nedošlo k zásahu tepen, zvěř hyne až za několik hodin (i dnů) a dosled je velice problematický... Pokud už bych musel ránu na krk dát, tak pouze na ostro stojící zvěř, ale opravdu se tomu snažme vyhnout! Komora je komora... Ono to může x krát vyjít, ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...
2.6.2011 06:27 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
1.6.2011 22:56 vložil Radim Knot
Lovu zdar! ach ta vysoká tráva...
1.6.2011 22:35 vložil Jiří Lengyel,starší
O ráně na krk jsme již tady diskutovali,většinou jsme konstatovali,že je to rána nemyslivecká.Když míříte na komoru,rána vám poněkud"uhne"dejme tomu o 5 cm,je to pořád komorová rána jak vyšitá,ale při ráně na krk?-to všichni znáte.Zde nejde jen o klid a pevné ruce.Zkoušet své střelecké umění na zvěři je špatné.To máme možnost na střelnici,tam to nebude bolet.K úlovku přeji lovu zdar!
1.6.2011 22:17 vložil Petr Volš
Kolik jich asi otec "zprasil"? K úlovku lovu zdar
1.6.2011 20:47 vložil René Hlaváč
Můj otec má 74let a do svých 63let střílel srnčí do 70m jen na krk obdivoval sem jeho klid a pevné ruce,nyní střílí převážně na komoru ale sem tam i na krk.Lovu Zdar
1.6.2011 20:25 vložil Milan Flora
Milane super rána na vysokou trávu. Lovu zdar!!!
1.6.2011 20:03 vložil Pavel Hruby
Lovu Zdar Milane,nejsem sice zastánce rány na krk,ale nadruhou stranu je to každého věc.
1.6.2011 19:59 vložil Roman Ščerba
Milane,dobrá I a super rána,LOVU ZDAR.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.