17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první
Můj první
vloženo: 19.11.2016 10:11
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Kamčatka 2018
Kamčatka 2018
vloženo: 13.11.2018 20:53
autor: Jiří Ondrejkovič

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

Brno Effect - úprava pažby
Brno Effect - úprava pažby
vloženo: 1.5.2018 07:34
autor: jirka krbeček

fotopast

Že to byl bobr ?
Že to byl bobr ?
vloženo: 18.3.2017 15:17
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Svědí, svědí, to to svědí, aneb jaro je tu.
Svědí, svědí, to to svědí, aneb jaro je tu.
vloženo: 25.4.2019 11:52
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362796 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

RARITA

Můj první srnec, srnec kterého jsem ulovil sám, bez doprovodu. Avšak druhý pokus. Ještě jsem neměl vlastní kulovou zbraň, tak jsem si pujčoval kulobrok od mámy. Za deště navečer mi přišel na paseku a já si mohl oči vykoukat " jak-že to tam na té hlavě má". Pořád byl tak nějak v zákrytu náletových dřevin, ale nakonec se mi ho podařilo přečíst. Slezl jsem z kazatelny, že se pokusim došoulat blíže. Asi na 50m jsem se zapřel o borovici, zamířil, padla rána... a srnec se na místě otočil a odkud přišel, tam zaběhl. Marně jsme pak hledali barvu. Dosled se psy dopadl také negativně. Poté jsme zkusili kulobrok a asi jsem s ním někde klepnul a střílel o 0,5m výše. Marně jsem pak na tohoto srnce chodil, jako by se do země propadl. Mrzelo mě to, přemýšlel jsem jestli někde po ráně nezhasl, ale zas jsem si říkal, že pro ůspěšný dosled bylo uděláno maximum. Asi po měsíci jsem si sedl na jiný posed na stejnou paseku. Po chvíli bylo slyšet chroptění. Říkal jsem si, že by prasata?? Nene..na 20m mi přišel znovu tento srnec. Již jsem měl svou kulovnici a kousek po kousku jsem se pokoušel zamířit. Po celou dobu na mě koukal. Když se kříž ustálil na komoře, stiskl jsem spoušť... Měl a mám z tohoto srnce pořád strašnou radost. Nikdy na tyto zážitky nezapomenu.. Chroptěl (frkal) kvůli sttřečkům. Věk 3 roky.
vložil: Michal Šimončík
vloženo: 14.2.2011 20:43
zobrazeno: 3334x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

1.3.2011 13:25 vložil Michal Šimončík
děkuji, ja z něj mám stále radost, když se na něj podívám))))
19.2.2011 17:21 vložil Michaela_Durcová
lovu zdar, nádherná trofej
15.2.2011 18:30 vložil Michal Šimončík
... a jen tak mimochodem, ten poškozený pravý parůžek držel jen málo a kýval se. Zatuhlo to až po vypreparování, když to pořádně vyschlo. Pro mě další zajimavost, že nebyl až tak moc spojen s lebkou a přesto dokázal růst.
15.2.2011 18:27 vložil Michal Šimončík
Lovu dík, a děkuji všem...
15.2.2011 18:19 vložil smazat účet
lovu zadr pěkný srnec
15.2.2011 17:31 vložil Jiří Lengyel,starší
Hezký příběh-Lovu zdar.
14.2.2011 21:43 vložil Michal Šimončík
Lovu dík, ja tam chrupavku nechávám záměrně. Zatím s tím zádné problémy nemám. Vždy si s preparací vyhraju. Je to sice pracnější, ale mě se to tak víc líbí.
14.2.2011 20:58 vložil Martin Novotný
Velice dobrá trofej,Lovu Zdar. Jen být tebou,tak vyndám větrníkovou chrupavku.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.