17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

srnec
srnec
vloženo: 25.5.2015 21:51
autor: Vladimir Benadik

úlovky (svět)

Osmerák
Osmerák
vloženo: 21.2.2012 05:54
autor: Josef Vršan

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:48
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Vánoční přání
Vánoční přání
vloženo: 21.12.2018 19:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363127 hlasování fotek (50 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Roček

Tohoto srnce jsem ulovil 23.7.01. Srnec ulovený u mého kamaráda, kterému děkuju za nádherný zážitek. V podvečerních hodinách jsem zasedl na posed v místě, na kterém se každému milovníku přirody tají dech a o to víc lesníkům. Bylo to malé údoli ve spodní části s potokem. Od potoka až na horizont protilehlé stráně nádherná smrková mlazina uprostřed mýtného porostu s přirozenou obnovou. Směrem ke mně také starý porost je pravda že smrkový, ale se zastoupením jedle. Prostě nádherný porost s publajícím potokem a to celé vzdálené 5km od prvního náznaku civilizace. Jak se tak kochám tím překrásným prostředím, zahlédl jsem v protilehlém porostu pohyb. velmi pomalu s takovým uspokojením a pohodou na duši beru dlekohled a nevěřím vlastním očím srnec ale jaký a ke všemu odstřelový. Přemýšlím zda mám lovit a při vzpomínce na slova kamaráda, beru do ruky kulobrok. Srnec byl vzdálen 80m ode mne, postupoval poměrně rychle ke mně.Ticho protnula kulová rána když byl srnec vzdálen 20m. Po ráně odběhl do mlaziny, která byla vzdálená 50m což mě dost vyděsilo protože se mi do té doby takové chování zvěře nestalo. Po povinné čtvrthodině jdu na nástřel kde jsem nic nenalezl. Došel jsem k místu kde srnec zatáh do houštiny a nikde ani malý naznak toho že bych srnce trefil. Každý si umíte představit co se mi honilo hlavou. Nedalo mi to a protože jsem přesně věděl kde srnec zatáhl vlezl jsem do houštiny, kde srnec ležel zhaslý. Když dorazil kamarád byl trošku zklamán, že jsem přijel po 5ti letech na srnce a ulovil ročka, ale jen do té doby než ho viděl. Uloven na 20m komorová rána ustřelené srdce, 60m od nástřelu, 7x57R kule 9,2g sellier, váha po vyvržení 12kg. Děkuju Dianě a sv. Hubertovy.
vložil: Karel Hubka
vloženo: 18.2.2011 21:33
zobrazeno: 3778x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

20.2.2011 11:59 vložil Michaela_Durcová
nadherná trofej, jak pak by vypadal dalši rok....
19.2.2011 20:30 vložil Karel Hubka
Lovcův dík, jsem rád že se Ti to líbí Jardo.
19.2.2011 11:42 vložil Jaroslav Mrázek
Nazdar Karle. Perfektně popsané lovecké zážitky. Jako bych tam byl já sám :-)Lovu zdar !
18.2.2011 22:40 vložil jirka hanys
Lovu zdar,dobrý srnec!
18.2.2011 21:36 vložil Blanka Klatovská
Pěkná trofej.Lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.