17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

když se daří, tak se daří
když se daří, tak se daří
vloženo: 17.1.2014 01:13
autor: Zdeněk Urban

úlovky (svět)

Rakousko Mörzelspitze
Rakousko Mörzelspitze
vloženo: 24.10.2015 09:14
autor: Hofmeister Jan

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

budúci kráľ...
budúci kráľ...
vloženo: 9.7.2019 12:50
autor: pali1

myslivecké umění

jazvec
jazvec
vloženo: 15.4.2019 18:59
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760977 komentářů fotek (6 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362811 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Rozvoz kukuřice na krmeliště divočáků

vložil: Miroslav Franěk
vloženo: 15.11.2011 08:37
zobrazeno: 4982x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

25.11.2016 09:17 vložil Jan Štrobach
můžu se zeptat? co se stane, když se tou kukuřicí v zimě "nacpe" srnčí zvěř? Děkuji!
24.11.2011 19:27 vložil Hofmeister Jan
Jo, podle LČR revír kde se platí 500000,-/rok nájmu a je totálně vystřílený je právě ten vzorový a dobrý revír! Protože tam na vnadění stačí metrák kukuřičného zrna na 5let! Hlavně žádná zvěř a tím pádem žádné škody! A pak! Myslivci choďte jen za půl milionu počítat krkavce!
22.11.2011 15:33 vložil jan zeman
ok chápu děkuji vám všem za vysvetlení:) nemyslel sem nic špatně jen sem se chtěl zeptat:) Lukáši jak píšeš o těch krmních dávkách tak už je to i unás na horách letos nám dali LČR papír kde je 50kg na krmeliště nesmíme dávat chleb kukuřici cukrovku atd pouze obilí a seno a co sem slišel tak to udělali snad ve všech honidbách v Krušných Horách
19.11.2011 20:42 vložil Tomio
Krmné zařízení vede myslivecký hospodář v evidenci, pokud ho nevede, není to krmné zařízení. Nebo se mýlím. přece stavba automaticky neznamená krmné zařízení
18.11.2011 05:48 vložil Lukáš Vápeník
Bohužel jasné to je, ale praxe je jiná! Je-li vnadiště kryté - není to vnadiště. Je to už zařízení sloužící k přikrmování zvěře -tedy krmeliště. V některých zemích mají dokonce upravenou dení povolenou dávku na vnadiště. Myslím, že to knám přijde též a už, aby to tady bylo. Konečně z honiteb zmizí zapáchající, tlející hromady siláží, plev či jiných odpadů, které jsou v konečném důsledku pro zvěř toxické a zdrojem a líhní různých onemocnění. Sáhněme si na srdce, zda bychom to, co se někdy předkládá zvěři dali domácímu zvířeti...Asi ne že...
17.11.2011 22:54 vložil Miroslav Franěk
Je to přece jasné -u krmelišťích se jen krmí a u vnadišť se vnadí a loví!
17.11.2011 18:33 vložil PRO HUNTING, s.r.o
Re: Lukáš Vápeník, Lukáši pravdu máš, ale bohužel, dnes si to i státní správa vykládá jinak a lov u samokrmítek bere jako normální věc. Co má slušný myslivec čekat, když od příštího roku ve velkém pojede dotace na stavbu lapáků na odchyt a následný lov divočáků. Je z toho úplné smutno, když se nad tím normální myslivec má zamyslet..
17.11.2011 14:49 vložil Lukáš Vápeník
U krmeliště by měla zvěř mít klid.
17.11.2011 14:48 vložil Lukáš Vápeník
To platí obecně.
17.11.2011 14:47 vložil Lukáš Vápeník
Pokud se u toho krmeliště neloví, je to v pořádku. Pokud je u krmeliště zařízení k lovu (žebřík, kazatelna aj.), jedná se porušení zákona o myslivosti. Spousta lidí si totiž plete pojem vnadiště a krmeliště.
16.11.2011 19:49 vložil Skrofa
Honzo, to co myslíte vy, se zřejmě týká lovu u krmných zařízení. O tom Miroslav nic nepíše. I když ještě černou zvěř přikrmovat je trochu problematické. A o odváděcí přikrmování se v tuto dobu zřejmě nejedná.
16.11.2011 18:24 vložil jan zeman
moho se vás prosím zeptat neříkám že unás v honidbě nemáme takováto krmeliště ale měli sme jich několilk ale přes pulku sme jich museli zbourat protože když iž máte jen slanisko na krmelišti tak se jedná o krmné zařízení my dostali zato docela tučnou pokutu a ted krmíme na hlíně :( takže sy myslím že je asi nebezpečné takovéto fotky dávat práve sem pokáždé se najde nějakej blbec kterej se toho všimne :(
15.11.2011 17:48 vložil Miroslav Ročňák
To se jim musí u vás dařit.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.