17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

"Pohádková "říje 2013 SK I.
"Pohádková "říje 2013 SK I.
vloženo: 26.10.2013 12:19
autor: Milan Opava

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Neoddělitelné
Neoddělitelné
vloženo: 15.3.2018 08:51
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363169 hlasování fotek (92 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Z procházky po revíru...

Minulý týden jsem při procházce revírem nalezl tyto dva shozy. První - špičák je pravděpodobně z jelena siky. Druhý shoz, který ležel mezi kamením v úvozu na dně rokle má průměr růže 3,5 cm, průměr pečeti má 2 cm. Bohužel se však se svými kamarády myslivci dohadujeme, z jaké zvěře paroží pochází.
Dle mého názoru se jedná o shoz jelena siky středního stáří (pečeť není jednoznačně tvarově přiřaditelná starému nebo přestárlému kusu) se zraněním pučnice... Můj dědeček, myslivec se šedesátiletou praxí se domnívá, že se jedná o shoz daňka.
Pište Vaše názory, prosím, zajímalo by mne, co si myslíte o původu menšího shozu. Děkuji :)
vložil: Jaroslav Davídek
vloženo: 26.4.2011 13:18
zobrazeno: 2743x
hodnocení: 6 hlasů



Komentáře:

28.4.2011 10:15 vložil Miroslav Majer
Myslím si, že špičák je ze siky. Druhý je určitě daněk. Ale poznávat podle fota je těžké.
27.4.2011 14:27 vložil Jaroslav Davídek
Díky, pánové, byla to náhoda, ale příjemná ;)
26.4.2011 22:04 vložil R V
No, myslím to tak, že oba dva jsou loňské a ze siky, protože jsem viděl spoustu trofejí, co tam mají jen takovéhle knoflíky. Jinak u nás už špičáci začínají shazovat. Já se vlastně ptal, a ty jsi mě odpověděl, že tam máte i dančí. Úplně přesně to, ale říct nemohu, že ten menší je ze siky.
26.4.2011 20:06 vložil Josef Langmajer
Jardo gratuluji,oči máš opravdu dobré!
26.4.2011 19:15 vložil Václav Pašek
Dobrej shoz, Jardo, je vidět, že máš oči jako ostříž! :) Já letos ještě nenašel žádnej, starší jeleni, ale už mají shozeno, špičáci stále nasazeno. Myslim, že ten shoz se asi těžko pozná jestli je ze siky nebo z daňka.
26.4.2011 17:35 vložil Jaroslav Davídek
Jak to myslíš, Roberte...? Oba byly nalezeny v našem revíru, kde se sika běžně vyskytuje, ale občas sem zavítá i daňčí... Menší shoz jsem našel přímo na ochozu, kudy zvěř často chodí, větší shoz ležel nedaleko stejného ochozu pod padlou oloupanou borovou větví...
26.4.2011 13:57 vložil R V
To záleží na tom, kde byli nalezeny??? Myslím, že jsou oba dva ze siky...

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.