17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Diviak
Diviak
vloženo: 10.2.2013 09:17
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

něco staršího
něco staršího
vloženo: 13.8.2014 11:27
autor: Martin Gebrt

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760974 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362805 hlasování fotek (9 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Ranní lišák

Dnes ráno v 6 jsem usedl na kazatelnu do pole, po 10 minutách jsem za zády slyšel skolit lišku. Jelikož nemáme sníh tak sem nic neviděl a čekal, až se rozední. Po rozednění mi na 40 ha poli běhaly 3 lišky. V 7:40 jsem vybral tu nejblíže cca 250m a střílel jsem, bohužel pole…. Podruhé pole…. Potřetí pole… po čtvrté pole…. A s liškou to ani nehnulo, myškovala a po chvíli se vydala přímo kolem kazatelny cca 100m. Tak jsem dal flintu do pravého okýnka a na lišku písknul, nereagovala. Tak jsem dal lišku do kříže, kousek před ní a vystřelil, liška zůstala ležet. Říkám je tam. V tom se liška zvedla a zmizela v oranici…. Slezu z posedu a nikde nic… Na poli vidět nebyla a opodál je remízek a mez s trnkami, tak si říkám ta tam bude… Volám kamarádovi Adamovi, jestli by mi pomohl s dohledávkou. V půl 9 už jsme na místě a nasazujeme na stopu jezevčíka clifa. Clif nás táhne do remízu, barva je tmavá a je jí dost, vypadá to nadějně. Po 200 metrech přestává barvit a pes nás táhne do trnek. Vypouštíme psa a nic. Já vypouštím i svojí mladou jagošku a nic, liška není. Po půl hodině dohledávku vzdáváme a jdeme k autu, které máme u balíkového stohu. Na stohu je trochu sněhu a samá liščí stopa, ale necháváme ho být a jedem k nám domů. Doma už na nás čeká táta a říká, jak nevisí liška na vratech tak není. Po chvilkové debatě o nekvalitě mých rukou a svěráku se rozhodujeme, že zkusíme pustit psy do stohu a tak vyrážíme s Jagoškou a jezevčíkem. Já pouštím jagošku nahoru a Adam jezevčíka do spodního patra na zem, po 20 vteřinách vidím tátu, jak míří a pic. Říkám si, co to tak rychle vyběhlo??? A táta už křičí, máš jí tady tu postřelenou… Nemohla ani běžet a v oháňce byl zakouslý clif. Na fotce vidíte poranění a výstřel. Stříleno zetkou 8 x 57 JS, SaB SPCE 12,7g. Po změření liška odběhla od nástřelu kilometr. Vitalita neuvěřitelná…
vložil: Jiří Zemen
vloženo: 28.1.2012 18:23
zobrazeno: 4535x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

29.1.2012 15:46 vložil Antonín Růžička
Lovu zdar !! DACANI
29.1.2012 14:27 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
29.1.2012 08:32 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
29.1.2012 00:52 vložil Marek Škráček
Lovu zdar
28.1.2012 22:42 vložil Filip Pětivlas
Líbí se mi tvůj přístup s počáteční kanonádou :-) Liška od tebe asi bez rány neodejde koukám :-D. Ale to ode mě taky ne.. Ale myslím si, že se ten přístup asi nebude líbit úplně všem. Lovu zdar!
28.1.2012 21:31 vložil Pavel Barvíř
Lovu zdar! Dobře vy :D
28.1.2012 21:26 vložil Lesáček
Lovu zdar Jirko ;o)
28.1.2012 20:14 vložil Ondřej Štěpánek
Lovu zdar! Pozdravuj pana Řehoře. Ondra Štěpánek
28.1.2012 19:27 vložil Milan Stýblo
Lovu Zdar. Dobrý příběh a pozdravuj Adama
28.1.2012 18:41 vložil Vladimír Filip
Lovu zdar !! Dobrý příběh :-D

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.