17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní trofej daňka
Životní trofej daňka
vloženo: 21.10.2019 13:26
autor: JCH

úlovky (svět)

Lovíme v Madarsku
Lovíme v Madarsku
vloženo: 20.6.2020 20:42
autor: Július Zsigarcsik

trofeje

Nejsilnější jelen p.Váchala
Nejsilnější jelen p.Váchala
vloženo: 16.2.2017 08:57
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 23.1.2014 05:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Rytina schránky CZ 557,moje práce.
Rytina schránky CZ 557,moje práce.
vloženo: 14.4.2020 20:21
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363226 hlasování fotek (47 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Deštivé ráno

váha: 28 kg

Je páteční ráno, uplakané, mokré. Vydržím hodně, ale už prší čím dál tím víc, dělají se i bublinky na loužích. Je 6,25 hod. Srnčí zatahuje do krytu stromů a vypadá to,že jsem venku v tenhle nečas sám. Sedám do auta a hurá k domovu. Projíždím kolem asi tak 2 ha políčka ovsa. Už je v mlíce/pro neznalé v mléčné zralosti/. To mají prasátka moc ráda. V polovině zahlédnu 4 lončáky. Nezastavuji a pokračuji o 300 metrů dál. Stěrače nestačí stírat, po silnici proudí 2 cm vody. Zastavuji a ptám se sám sebe, stojí ti to za to? Hned si v duchu odpovídám , stojí, a nejsem z cukru. Beru jen dalekohled a flintu. Ze silnice odbočuji na blízkou polňačku, zastavuji 50 metrů od prasečího ochozu. Po 10 minutách zjišťuji, že bunda není až tak nepromokavá a že voda mi stéká až mezi půlky. Do vysoké trávy přesadil 1 kus, druhý a třetí je můj. Bekám a lončák zastavuje a já hladím spoušť. Déšť tlumí výstřel a kus mi mizí z dohledu. Vidím ale odbíhat jen tři kusy, tak jsem snad mířil dobře. Na nástřelu pouze kapka a otisk spárků. Na trávu uvazuji gumovou rukavici a rychle pro auto a psa. Amir opět nezklamal, asi po 20 metrech nacházíme zhaslého lončáka. Na naše poměry je v kondici, po vyvržení 28 kg. Ale to předbíhám, následovalo chválení psa a jak velí dobré mravy, předání posledního hryzu. Lístek o původu zvěře, plomba, červená práce. Však to dobře znáte. Dnes jen vynechám tu cigaretku, asi by mi nehořela. Bude až doma. Tak přátelé Lovu zdar.
vložil: Jiří Zábran
vloženo: 7.7.2017 21:03
zobrazeno: 5196x
hodnocení: 30 hlasů



Komentáře:

16.7.2017 23:13 vložil Jan Horáček
Dobrééé. Čtivě popsáno. Lovu zdar.
13.7.2017 08:20 vložil Lubomír Stejskal
Lovu zdar !
11.7.2017 07:43 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
9.7.2017 20:09 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
9.7.2017 12:52 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
9.7.2017 09:51 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
8.7.2017 17:48 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!Dobré čtení.
8.7.2017 16:54 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar v dešti chodím rád zvěř je miň ostražitá.
8.7.2017 16:51 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
8.7.2017 13:37 vložil Jiří Netík
Jirko, "Lovu zdar!"
8.7.2017 10:13 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar, Jiří! Super příběh...
8.7.2017 08:43 vložil Děda z lesa
Lovu zdar !
8.7.2017 08:32 vložil Václav Myslivec
Lovu zdar
8.7.2017 06:36 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
7.7.2017 22:50 vložil Milan Ječný
Jiří,lovu zdar.Dobře se Tvé příběhy čtou.
7.7.2017 22:46 vložil Josef Panic
Jiří, jsi dobrý, chválím. Lovu zdar i nadále! 1***
7.7.2017 22:28 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Pěkně popsané. ****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.