17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Slovensko 2010
Slovensko 2010
vloženo: 23.1.2015 09:22
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
vloženo: 18.9.2015 07:34
autor: NH

trofeje

Letošní srnci
Letošní srnci
vloženo: 10.10.2018 11:26
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Kus
Kus
vloženo: 12.5.2019 09:14
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina zásobníkové botky, moje práce.
Rytina zásobníkové botky, moje práce.
vloženo: 4.10.2019 20:27
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

Krásy porcelánu 10
Krásy porcelánu 10
vloženo: 28.12.2019 19:24
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243636 fotek (7 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

...a to je výřad na dnešním honu - takové malé Židlochovice :-)

vložil: Jakub Hušek
vloženo: 5.11.2011 19:48
zobrazeno: 3687x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

6.11.2011 20:37 vložil Jakub Hušek
Pane Valtre. Myslím, že tak v 70 - 80% případů je to skutečně tak, jak píšete. Někde je to ještě horší-bažanti se koupí přímo na hon a tam se za keřem šípku vypouští před hlavně pušek. Toto sdružení však spadá do nezmíněné menšiny (20 -30%). Odchovem bažantí zvěře se zabývají už léta. Hlavním důvodem je zachovaní bažanta v honitbě, která má takřka 2000ha. Za prodané bažanty (živé) nakupují zajíce, které vypouští do honitby z důvodu posílení divoké populace (neloví je). Co se týká honů. Hon je bezplatný. Já jsem byl na hon pozván jako trubač. Každý z hostů si odnesl domů bažantího kohouta...A jak vidíte z mého příspěvku výše, ani to "co nejvíce toho postřílet" zde naštěstí neplatí. Uloví se ročně necelá třetina z vypuštěných bažantů. Pro mě byl hon zážitkem právě díky zazvěřenosti honitby drobnou zvěří.
6.11.2011 09:31 vložil xxxx
Nakoupit(případně vylíhnout), vykrmit, v říjnu vypustit aby toho lišky moc nestačily sežrat a hurá na ně! Do konce roku toho postřílet co nejvíc aby na výročce mohl předseda s hospodářem přečíst,jací jsme myslivci(jo a alespoň jeden hon prodat hejlům, aby si pocvičili střelbu na živé terče v ceně cca 300,- Kč/kus). Lovu zdar
6.11.2011 08:50 vložil Jakub Hušek
Zdenko, souhlasím s Vámi. Už před vkládáním fotografie jsem si říkal, že provázky dojem z fotografie kazí. Na druhou stranu však bylo všechno tak, jak má na honu být a byl jsem zde jako host, tak jsem s tím nemohl nic udělat. Jirko, i přesto, že se slepičky loví, dost jich zůstane v honitbě. Je to honitba kde ročně odchovají 1500 bažantů z toho cca 1000 vypustí (zbytek se odprodá) a odloví se jich necelých 300 (2-3 hony s podobným výřadem).
6.11.2011 07:21 vložil jirka plánský
ty provázky měly být červené nebo růžové,to by bylo krásné.
5.11.2011 22:40 vložil Zdenka Podhorská
Opravdu krásný výřad s těma provázkama !
5.11.2011 21:38 vložil Jiří Lengyel,starší
Kde jsou ty časy,kdy byly slepičky hájeny......

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.