17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tátův jelen
Tátův jelen
vloženo: 1.10.2020 19:59
autor: Jiří Šikl

úlovky (svět)

Los Kamčatka
Los Kamčatka
vloženo: 30.1.2013 08:10
autor: mirojevo

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

kuna
kuna
vloženo: 17.11.2012 23:29
autor: Dáša Vandasová

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

vlk na uhynutom jelnovi
vlk na uhynutom jelnovi
vloženo: 8.3.2013 14:33
autor: Lukáš Rusko

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243689 fotek (9 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363074 hlasování fotek (31 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

úspěšný dosled

Včera okolo 23:00 mi zavolal kolega ze sdružení, že střílel na divočáka a jestli bych přijel se psem. Vzal jsem pouze Kenta, na nástřelu byla barva kousek jater. Pes zaběhnul do řepky a navigace ukazovala 200 metrů, když nastal boj v řepce. Vypadalo to, že tam nebylo jenom to jedno prase, pes se vrátil a posutpoval před námi do těch deseti metrů. Přiznám se, že se mi v té tmě v řepce moc pokračovat nechtělo :-). Tak jsme se domluvil na ráno, to už jsem vzal i fenku a pustli jsme je oba dva do řepky,psi po chvíli vyběhli a běželi po louce podél řepky, do remízu vzdáleného cca 180 metrů, po chvíli vyběhli z remízu a mířili přes louku pryč, domníval jsem se, že je zlákalo srnčí. Snažil jsem se je odvolat, po chvíli zahlásil pes hlubokým hlasem a hned na to začala hlásit i fenka. Na navigaci bylo 280 metrů. Pes už nehlásil, pouze fenka... šli jsme přes louku k řepce a cca 10 metrů v řepce bylo slyšet, že pes divočáka drží, ten se snažil klást ještě odpor, ale už neměl síly. Život divočáka byl ukončen. Foto je pořízeno okamžitě po vytažení dovičáka z řepky. Přiznám se, že jsem psíkům moc nevěřil, když vyběhli z té řepky a běželi úplně jinam :-),což byla velká chyba.Pes moc dobře ví, co dělá... Byl to první dosled černé zvěře fenky. Divočák měl po vyvržení 45 kg. Lovu zdar a děkuji psům, za pěkný zážitek, když se za ranního klidu ozvývalo jejich hlášení.
vložil: Jan Aubus
vloženo: 19.7.2013 12:56
zobrazeno: 1722x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

21.7.2013 13:21 vložil František Nikodem
Gratuluji, foxli jsou na tyto dohledávky fajn
20.7.2013 06:16 vložil Josef Vršan
Dobrá práce - "důvěřuj svému psovi" to je staré pravidlo, ale pravdivé.
19.7.2013 20:40 vložil Jan Aubus
přátelé, děkuji....
19.7.2013 15:49 vložil bohuslav šeda
Gratulace k výkonu obou psů a jak bylo napsáno věř psovi.A ta navigace to je super.
19.7.2013 15:39 vložil Michal Filip
Dobrá práce! Někdy je dobré nemyslet a psovi důvěřovat :-)
19.7.2013 13:49 vložil Daniel Vyoral
Pěkný příběh, dobří foxli a super vybavení ;)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.