17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zivotny
Zivotny
vloženo: 25.9.2012 19:37
autor: jano k

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Zetky se nám sešly.
Zetky se nám sešly.
vloženo: 19.6.2012 15:37
autor: Petr Waclawek

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dosled selete

Skončila poslední leč na sobotní naháňce a já jsem jel s kolegou na jedno křídlo pro ulovenou zvěř. Na konci křídla nám střelci řekli, že střelili na sele, ale že nic nenašli, akorát se jim zdálo, že sele odbíhá nějak pomaleji. Měl jsem v autě moji barvářku, tak jsme je šli ověřit.
Cora stopu vzala dobře, ale zdálo se mi divné, že sele šlo pořád do kopce a nikde žádná barva nebo nějaký znak, který by nás utvrdil v tom, že bylo sele zasaženo. Až asi po 200 metrech byla malá kapička barvy, ale potom už zase nic. Pokračovali jsme stále do kopce a já byl pořád víc přesvědčen, že je sele jen škráblé. Asi po 1200m jsme přicházeli k vývratu. Když jsme k němu došli, tak z něj tryskem vyběhlo sele a bylo v momentě pryč. Měl jsem za to, že jsme zvedli zdravou zvěř, ale když jsme se podíval do zálehu, tak v něm byla barva. Jelikož už bylo pozdě, tak jsme fenku nevypustil a odložil dosled na ráno.
Ráno jsme Coru nasadil od zálehu. Ta hned zalehla do řemenu a asi po 300 metrech nás dovedla k již zhaslému seleti. To bylo střelené na měkko a výstřel šel přes zadní běh. I s takto těžkým poraněním šlo sele stále do kopce a mimo jedné kapičky barvy a zálehu nebylo na stopě vůbec nic. Někdo by řekl, že je zvěř chybená a přitom opak je pravdou. Celkem byla stopa dlouhá asi 1,5km.
vložil: Tomáš Kraus
vloženo: 13.1.2014 20:52
zobrazeno: 1949x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

15.1.2014 16:15 vložil miloš matras
Dobrá práce, ať se pejskovi daří
14.1.2014 20:24 vložil Július Alexa
Pane Kraus a ten pocit na konci dosledu......!!!
14.1.2014 16:33 vložil Zbyněk Oliva
Dobrá práce! 1***
14.1.2014 10:08 vložil ing.Karel Rait
Tohle zaslouží VELKOU pochvalu (práce psa a zodpovědnost vůdce)!!
14.1.2014 05:57 vložil Josef Vršan
Horidoooo - dobrá práce 1*
13.1.2014 22:29 vložil Veronika Machová
Pašák! Vynikající práce fenky i pána!
13.1.2014 22:21 vložil Jiří Lengyel,starší
Pěkné....1**
13.1.2014 21:18 vložil Lukáš Vápeník
1*

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.