17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen k jubileu
Jelen k jubileu
vloženo: 22.10.2013 21:10
autor: Leoš Lukášek

úlovky (svět)

Rumunsko dnes
Rumunsko dnes
vloženo: 12.12.2017 14:51
autor: NH

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

Strom je můj.
Strom je můj.
vloženo: 6.3.2015 08:33
autor: Děda z lesa

zbraně

Zavírací nože
Zavírací nože
vloženo: 1.9.2016 08:35
autor: Děda z lesa

fotopast

Nahoře je to nejlepší.
Nahoře je to nejlepší.
vloženo: 7.3.2012 04:48
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 244112 fotek (8 dnes)
  • 8580 videí (2 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 9835 inzerátů (5 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 761435 komentářů fotek (7 dnes)
  • 12946 komentářů videí (0 dnes)
  • 3365276 hlasování fotek (26 dnes)
  • 57210 hlasování videí (2 dnes)
  • 40005 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Plnění slibu.

Již v červnu loňského roku jsem sliboval, jakmile bude tento srnec po přehlídce trofejí, tak že jsem vložím fotku se štítkem. Na první pohled je vidět na štítku ZELENÝ PUNTÍK, což u nás označuje srnce průběrného (odstřelového). Vážení pánové (Karel Klein, Aleš, Jiří Břeň a Zdeněk Bechyně), zde vidíte že byl odlov srnce správný. Příště Vás prosím, pokud neznáte parametry a kritéria chovnosti srnců v dané honitbě, tak se zdržte svých komentářů!!!
vložil: Tomáš Baborák
vloženo: 11.3.2015 21:06
zobrazeno: 4027x
hodnocení: 11 hlasů



Komentáře:

14.3.2015 05:30 vložil Tomáš Baborák
Ahoj Zdenku, děkuji za tvůj názor, ale tento srnec není uloven v naší podhorské honitbě, kde bych rovněž na takového srnce s největší pravděpodobností nestřelil. Já lovím ještě v jiné honitbě v okolí Hradce Králové a tento srnec je odtud. Tady je úživnost honitby na úplně jiné úrovni a věř mi že máme v naší honitbě srnce, kteří ve třech letech vykazují daleko lepší kvalitu trofejí a proto je tento srnec u nás průběrný.
14.3.2015 00:00 vložil Zdeněk Urban
Tomáši, přiznám se že jsem nesledoval tenhle tvůj případ s tímto konkrétním srncem a až teď jsem si přečetl všechny komentáře spojené s touto trofejí. Jelikož nebydlíme zase tak daleko od sebe a trochu to tam u vás znám, tak vím, že místo tvého pobytu je poměrně ve vyšší nadmořské výšce a úživnost pro srnčí zvěř není zrovna v neklepší jakostní třídě. Tím pádem by ani trofeje tam u vás v podhůří vě většině případů nemohou dosahovat bodově ohromujících hodnot. Ale vyjímka může potvzovat pravidlo. Já bych osobně na takového srnce ve třech letech nestřelil, i kdy tam u vás může mít lovné parametry. Asi bych ještě rok, nebo dva počkal co udělá. A ještě bych chtěl říct, že hodnocení z chovatelské přehlídky je sice papírově směrodatné, ale v reálu může být úplně mimo a věř mně, že jsem se s tím mnohokrát v praxi setkal osobně. Kolikrát si říkám, jestli daní hodnotitelé na chovatelských přehlídkách nejsou omámení alkoholem, protože to je kolikrát síla co dokážou splodit a napsat na štítek. Ale tím neříkám, že je to tvůj případ.
13.3.2015 08:05 vložil Tomáš Baborák
To určitě někdo napsat může, tyhle věci nedělám a pokud se podíváte na fotografie srnce uloveného, tak tam je datum 25.6. a na štítku je tento datum rovněž dobře viditelný :-)
12.3.2015 19:54 vložil Erika Doležalová
Jen počkejte kolego, určitě vám někdo napíše, že jste dal k trofeji štítek jiného srnce.. :-) Lovu zdar!
11.3.2015 22:25 vložil Ladislav
Tomáši dobře jsi to napsal, tady je soustu chytrolínů

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.