17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první srnec
Můj první srnec
vloženo: 9.6.2016 19:31
autor: Iveta Coufalíková

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Lednový
Lednový
vloženo: 13.1.2018 18:43
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování,moje práce.
Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování,moje práce.
vloženo: 8.7.2020 18:36
autor: Stanislav Satoria

fotopast

**
**
vloženo: 30.1.2015 11:13
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9795 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363226 hlasování fotek (47 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dvakrát lovecké štěstí

váha: 11 kg
věk: 1 let

Po středeční kontrole revíru volám kamarádovi a rozhoduji, že dnes jdeme každý na svou stranu revíru. Štefan, jak se kolega jmenuje, jde k rokli , kde pravidelně vychází černá a já jdu na druhou stranu k oplocence pod písek. Srpeček měsíce statečně svítí a k tomu mi pomáhá blízkost města a jeho osvětlení. Postačí k dobrému přečtení zvěře. Po půlhodině prochází samotný sekáč, nechávám ho odejít. Poté přichází srnec, na jedné straně šesterák a na druhé tuším vidláka. Po chvíli odchází. Za 20 minut mne praskot větví upozorní na pohyb v olšoví. Dalekohled mi prozradil 3 bachyňky a asi tak 20 selat. Jak vybrat to nejslabší? Na konci rudlu 2 taková jsou, konečně jedno vybočuje, beru si ho do kříže, sele zastavuje a já mačkám spoušť. Lesním tichem zazní výstřel a já slyším slabé kviknutí. Rychle přebíjím, ale druhou ránu již nestřílím. Sele odkazuje v ohni. Nezbytná cigaretka, nasazuji si čelovku, vyplňuji lístek o původu zvěře. Po příchodu vzdávám hold a upevňuji plombu. Ošetřuji zvěřinu a vydávám se pomalu k autu. V tom slyším padnout ránu od rokle. Přichází sms, kolega střílí také sele. Přišlo mu jich 15 a 2 bachyně. Přeji mu po telefonu Lovu zdar a dáváme si sraz u mne doma. Obě nejmenší selata z rudlu, váha 11 Kg po vyvržení, bez hlavy , běhů, pírka.
vložil: Jiří Zábran
vloženo: 10.9.2016 08:16
zobrazeno: 4352x
hodnocení: 35 hlasů



Komentáře:

12.9.2016 20:51 vložil Jiří Zilvar
Lovu zdar !
12.9.2016 08:25 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
12.9.2016 07:58 vložil jiří marek
Lovu zdar!
12.9.2016 07:46 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar a děkujeme .
11.9.2016 21:02 vložil Jaroslav Vlosovský
Jirko, tobě i kamarádovi přeji lovu zdar.
11.9.2016 16:44 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!
11.9.2016 06:29 vložil Josef Vršan
Lovu zdar Tobě i kamarádovi
10.9.2016 22:08 vložil Milan Janovský
Lovu zdar.
10.9.2016 20:36 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar a děkujeme.
10.9.2016 18:21 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar oběma přátelům!
10.9.2016 11:59 vložil Jaroslav Mrázek
Nemůžu si pomoci, ale když čtu Váš komentář k fotografii, lovím já. Vše dobré a Lovu zdar!
10.9.2016 11:38 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Příběh se dobře čte.***
10.9.2016 11:00 vložil Jaroslav Klemsa
Lovu zdar
10.9.2016 10:23 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
10.9.2016 08:22 vložil Děda z lesa
Lovu zdar !

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.