17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

..první letošní úlovek z Polichna
..první letošní úlovek z Polichna
vloženo: 19.6.2012 21:09
autor: Iveta Coufalíková

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Raritka
Raritka
vloženo: 29.5.2012 17:42
autor: Miroslav Horák

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování, moje práce.
Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování, moje práce.
vloženo: 8.7.2020 18:39
autor: Stanislav Satoria

fotopast

jelínek
jelínek
vloženo: 21.6.2019 16:05
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

nové
nové
vloženo: 22.1.2015 19:08
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pátek den štěstěny

Ano opět je pátek. Den kdy opouštím Písek a jedu domů. Nepamatuji si, kdy jsem v pátek vynechal podvečerní procházku.
Přichází můj čas. Hodiny ukazují půl sedmé a já opouštím se svým fotoaparátem dům. Nad hlavou se mi honí černé mraky a je celkem chladno. Zvažuji, kam dnes vůbec půjdu. Po pár přeháňkách mám jasno. Půjdu tak na hodinu, protože počasí je jak na houpačce. Jsem v lese ani ne pět minut a už na louce pozoruji odstřelového srnce. Fotografovat se ani nesnažím, protože černé mraky vytvořily takřka tmu. Potichu ho obcházím a jdu dál. Tráva vysoká a nejtišší způsob pohybu po honitbě je vyjetá kolej od auta. Obcházím místa, kde se zvěř ráda zdržuje. Bohužel bez úspěchu. Nikde ani chlup. V samém zapálení jsem si ani nevšiml, že začalo pršet. Fotoaparát schovávám pod mikinu a točím se směrem domu, ale něco ve mně říká, ještě nechoď. Měním plán a jdu přes ohradník do vysoké trávy uprostřed lesa. Po pár krocích zvedám koloucha. Pomalím, ale jistým krokem odchází. Vytvářím jednu fotografii a směr jeho cesty kopíruji. Vycházím z lesa a déšť zesiluje. Se smutným výrazem koukám na nebe. Domu se mi opravdu nechce, ale co mi zbývá. Udělám přibližně dvacet kroků a z ničeho nic se jen tak otočím. Dole u potoka se pase vysoká. Nemyslím na nic jiného a jdu směrem k nim. Dostávám se blíž a blíž. Rozhlížím se kolem sebe a hledám úkryt. Nad hlavou mi vedou dráty elektrického vedení. Ano to je ono, využiji ty velké sloupy, přes které dráty vedou. Zapínám fotoaparát a fotím. Déšť ustává a vylézá slunce. Vysoká chodí u potoka a žvýká trávu. Momentálně pozoruji tři kusy. Dvě laně a koloucha. Z ničeho nic vysoká odchází. Neodcházím a čekám, co bude dál. Za pět minut vidím sedm kusů vysoké. Čtyři laně a tři kolouchy. Jdou přes potok směrem ke mně. Znovu zapínám fotoaparát a fotím. Vysoká nepřemýšlí a jde pořád blíž a blíž. Během pozorování jsem koukal jen do fotoaparátu, takže mi reálná vzdálenost nic neříkala. Dávám fotoaparát od obličeje a skoro se lekám. Laň stojí takřka vedle mě. Dělí nás tak čtyři metry. Klidná a nerušená okusuje strom. Po chvíli se k ní připojí zbytek. Prochází vedle mě a jdou do lesa. Nevyrušeni, zdrávy a hlavně všichni.
Opět neuvěřitelný zážitek a velké štěstí! Myslivosti a fotolovům zdar!
vložil: Patrik Olt
vloženo: 20.6.2014 20:30
zobrazeno: 1109x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

22.6.2014 23:46 vložil Jiří Janda
Krása...
21.6.2014 16:43 vložil Patrik Olt
Děkuji za nakouknutí :)
21.6.2014 12:47 vložil Miroslav Franěk
1**
21.6.2014 05:48 vložil Josef Vršan
1**
20.6.2014 23:12 vložil Vlasta Szokeová
Moc pěkné popsáno 1***
20.6.2014 20:43 vložil Jakub Grundman
1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.