17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
vloženo: 26.9.2013 09:50
autor: Milan Michalovič

úlovky (svět)

Francie 2017
Francie 2017
vloženo: 6.8.2017 19:14
autor: chasse

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 1.6.2016 08:30
autor: Děda z lesa

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 3.12.2018 03:02
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

najnovšia práca
najnovšia práca
vloženo: 16.1.2016 18:04
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Antonín Javorský

Hodně věcí jsem se dozvěděl od něj. Sloužil ještě pod A.Mikulou. Když za mnou došel do kanceláře, začal pokašlávat (to znamenalo, že chce nalét). Mám hodně jeho dokumentů (pamětí), které napsal. Já mu je na kopírce namnožil a on je lesníkům rozdával a od každého dostal nějaký ten tekutý desátek. Pan ředitel Janda mu vždycky dal 100 Kč a řekl: "Tondo, to máš na inkoust a jiné tekutiny"!
Zemřel v jeden dem se svým synem Antonínem. V obřadní síni byly dvě rakve s nápisem Antonín Javorský jen s jiným datem narození.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 30.1.2018 17:53
zobrazeno: 1984x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

1.2.2018 19:51 vložil Jiří Netík
Jirko W. To byl Tonek Štvrtecký.Myslím, že po Novotném dělal fořta,byl lesníkem, věděl hodně o zvěři. Píše o něm i Dr. Slavoj Svoboda při lovu jelena princem Louisem z Liechtensteina.
30.1.2018 23:12 vložil Jiří Wenzl
V knize "Za zvěří rovin a hor" Mikula často zmiňuje svého "parťáka" při lovech, jménem Antonín.
30.1.2018 19:16 vložil Jiří Netík
Pane Zdeňku. Antonín starší se ráno při holení vyvrátil (mrtvička) měl kolem 80 let. Mladý zemřel odpoledne v nemocnici, byl nemocný, už se to čekalo.
30.1.2018 19:07 vložil Zdenek Korvas
Dobrý večer pane Netík, zajímalo by mě co se stalo, mohl by jste napsat proč zemřeli v jeden den? Děkuji
30.1.2018 18:21 vložil Jiří Netík
Jednou nás stopem vezl z Břeclavi do Lanžhota (z porady) Ital. Tonda vykřikoval v autě "Vivát Musoliny, vivát Garibaldi!"Byl jsem rád, když jsem na kraji Lanžhota (kde jsem bydlel)auto opustil.
30.1.2018 18:05 vložil Jindřiška Padalíková
Jeden čas bydlel na vedlejší hájence. Všude jezdil stopem. Byla s ním sranda.
30.1.2018 18:02 vložil Jiří Netík
Tento gleit jsem vyrobil a předal mu při oslavě v Baště kam nás pozval.Zažil jsem s ním mnoho historek, ale to by bylo moc dlouhé vyprávění.Za jeho politické výroky mu byla odebrána povolenka do hraničního pásma, ale Tonda vojáky vždycky obelstil. Byl vynikající fotbalista a myslím, že si zahrál fotbal i s Vlastou Buriánem.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.