17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour 2010
Kňour 2010
vloženo: 8.4.2012 13:53
autor: Martin Žák

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

K jubileu
K jubileu
vloženo: 10.4.2014 22:35
autor: Karel Obrtál

fotopast

Náš král
Náš král
vloženo: 16.3.2018 19:58
autor: Petr Hruška

myslivecké umění

darček pre kamoša..
darček pre kamoša..
vloženo: 3.2.2016 16:29
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 242022 fotek (0 dnes)
  • 8434 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9676 inzerátů (0 dnes)
  • 282 diskuzí (0 dnes)
  • 759103 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12990 komentářů videí (0 dnes)
  • 3359354 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57247 hlasování videí (0 dnes)
  • 39548 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pasování

Můj první jelen v Jeseníkách
vložil: Luboš Dušek
vloženo: 14.10.2012 11:22
zobrazeno: 2479x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

26.10.2012 21:35 vložil Jindřich Ruml
Upřesnění pro pana patrola:Lovecká zbraň je uložena v listí spolu s náčiním pana doprovoda.Bohužel nebyl k dispozici vrtulník pro letecké záběry ,aby bylo vše vyditelné.Jinak,bylo to přesně jak popsal pan Kubín a ještě jednou bych mu chtěl poděkovat za zvěčnění tohoto okamžiku.Pan patrol píše,že jde o to jak tento ceremoniál probíhá?!Zůčastnil jsem se tohoto pasování a nějak jsem si nevšiml,že by jste tam také byl.Nevím kolik Vám je let,ale až Vám bude tolik co pasujícímu,tak si nějaký ten tahák do kapsy taky rád vezmete.Toď vysvětlení k tomu Vašemu toaleťáku.Pasovací list lovec samozřejmě dostal.Samozřejmě,že tam bylo pár drobností,jako je stavoský úlomek u pasujícího a klobouk měl být na hlavě pasovaného,ale kdyby všechna pasování vypadala aspoň takto,byl by to úspěch.Myslivecké tradice dovolují pasování přímo v místě lovu,loveckým doprovodem či hospodářem,takže v tom nevidím problém.PS:Pan Kubín má pravdu.Někdy si říkám proč dělám myslivost když se v ní pohybuje tolik urýpaných a závystivých lidí.
14.10.2012 21:04 vložil patrol
Nejde vůbec o to, kde je lovec pasován nebo za jakých okolností, ale jde o to jak tento ceremoniál probíhá.Naopak tady je místo pasování připraveno určitě z pečlivostí. Lovec umlátil jelena klackem ?????? Já jenom, že na pasování má mít zbraň, tak jsem tak usoudil, že asi nebyla zbraň k dispozici ;-) Z přátel nebyl schopen nikdo se naučit těch pár vět pasování zpaměti ????? Nebo snad ten zmačkanej cár .... asi toaleťáku je pasovací list ?????? To je jenom část toho jak to nemá vypadat.
14.10.2012 19:28 vložil jiri kubin
Musím se té party trošku zastat.Byl jsem v té osadě kde oni lovili na poslechu jelenů.Na boleslavsku je neuslyším.Hoši jezdili každý den lovit.Ke konci pobytu se p. Doškovi podařilo ulovit jelena.Přišli za mnou,jestli bych je nevyfotil.Vím že volali do všech koutů,scháněli trubače atd.Jenže v sobotu odpoledne,v době říje nevysí nikdo na hřebíčku.Navrch pár kroků od hranic s Polskem a druhý den se jede domu.Opravdu se snažily ale ne vždy dopadnou věci tak,jak si člověk přeje. Takže to udělali tak,jak to udělali.Vybrali jednoho ze svého středu a ten pasoval.Všichni s naprostou vážností a pokorou přihlíželi pasování,lovci upřímě popřáli a jeho radost byla nelíčená. Dnes už oni ví,že mají jelena odvést na Kuks,pozvat někoho z Řádu sv.Huberta,nebo zavolat Vám o radu.Jiná možnost nebyla. Mějte se. PS. Někdy si říkám,že je dobře,že nejsem myslivcem.Lovu zdar.
14.10.2012 11:50 vložil patrol
K jelenovi přeju upřímné lovu zdar. Bohužel musím konstatovat, že pasování takhle vypadat rozhodně nemá a je to trošku odstrašující případ pro ty, kteří to neumějí a chtějí pasovat.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.