17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

První muflon
První muflon
vloženo: 28.8.2012 13:51
autor: Dalibor Hyncica

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 26.4.2019 06:11
autor: Michal / admin /

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Čerstvě vytlučeno
Čerstvě vytlučeno
vloženo: 10.9.2019 08:59
autor: Děda z lesa

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

hlad,je hlad !
hlad,je hlad !
vloženo: 26.12.2019 11:29
autor: pali1

myslivecké umění

Kde že ty loňské sněhy jsou...
Kde že ty loňské sněhy jsou...
vloženo: 17.2.2020 13:08
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362870 hlasování fotek (8 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

úspěšný dosled

Včera okolo 23:00 mi zavolal kolega ze sdružení, že střílel na divočáka a jestli bych přijel se psem. Vzal jsem pouze Kenta, na nástřelu byla barva kousek jater. Pes zaběhnul do řepky a navigace ukazovala 200 metrů, když nastal boj v řepce. Vypadalo to, že tam nebylo jenom to jedno prase, pes se vrátil a posutpoval před námi do těch deseti metrů. Přiznám se, že se mi v té tmě v řepce moc pokračovat nechtělo :-). Tak jsme se domluvil na ráno, to už jsem vzal i fenku a pustli jsme je oba dva do řepky,psi po chvíli vyběhli a běželi po louce podél řepky, do remízu vzdáleného cca 180 metrů, po chvíli vyběhli z remízu a mířili přes louku pryč, domníval jsem se, že je zlákalo srnčí. Snažil jsem se je odvolat, po chvíli zahlásil pes hlubokým hlasem a hned na to začala hlásit i fenka. Na navigaci bylo 280 metrů. Pes už nehlásil, pouze fenka... šli jsme přes louku k řepce a cca 10 metrů v řepce bylo slyšet, že pes divočáka drží, ten se snažil klást ještě odpor, ale už neměl síly. Život divočáka byl ukončen. Foto je pořízeno okamžitě po vytažení dovičáka z řepky. Přiznám se, že jsem psíkům moc nevěřil, když vyběhli z té řepky a běželi úplně jinam :-),což byla velká chyba.Pes moc dobře ví, co dělá... Byl to první dosled černé zvěře fenky. Divočák měl po vyvržení 45 kg. Lovu zdar a děkuji psům, za pěkný zážitek, když se za ranního klidu ozvývalo jejich hlášení.
vložil: Jan Aubus
vloženo: 19.7.2013 12:56
zobrazeno: 1718x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

21.7.2013 13:21 vložil František Nikodem
Gratuluji, foxli jsou na tyto dohledávky fajn
20.7.2013 06:16 vložil Josef Vršan
Dobrá práce - "důvěřuj svému psovi" to je staré pravidlo, ale pravdivé.
19.7.2013 20:40 vložil Jan Aubus
přátelé, děkuji....
19.7.2013 15:49 vložil bohuslav šeda
Gratulace k výkonu obou psů a jak bylo napsáno věř psovi.A ta navigace to je super.
19.7.2013 15:39 vložil Michal Filip
Dobrá práce! Někdy je dobré nemyslet a psovi důvěřovat :-)
19.7.2013 13:49 vložil Daniel Vyoral
Pěkný příběh, dobří foxli a super vybavení ;)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.