17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Letošní srnci
Letošní srnci
vloženo: 10.10.2018 11:26
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 20.1.2016 08:25
autor: jirka krbeček

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761000 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362932 hlasování fotek (70 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Liška

Liška,
Včera odpoledne jsem se šel projít do honitby, neboť večer se konala u nás „Svatohubertská mše“, jedná z akcí, které by se měl myslivec zúčastnit. Takže je jasné, že večer nebudu v honitbě, ale v kostele a po té následuje posezení s kamarády. Pomalu jsem našoulal k jednomu bunkru, odkud jsem měl přehled. Za malou chvíli mne upoutal pohyb u „čtvercového“ lesíku. Obeznávám srnu, která honí mladou lišku. Na první pohled to vypadalo, že si hrají dva kamarádi, ale opak byl pravdou. Liška „obdržela několik kopanců“ předními spárky srny a na nic už nečekala a vzdala to. Přitom se však chybně vydala směrem k bunkru, u kterého jsem stál já. Nijak neváhám, automaticky odjištuji svoji 6,5x57, zaklekávám, abych si opřel loket o koleno, a čekám na dobrou mysliveckou ránu. Liška je však stále byla v pohybu, a tak jsem jen tak lehce „cmuknul“ přes rty. Liška se zastavila a to jsem již mačkal spoušť. Lukami se nese ozvěna výstřelu. Liška po zásahu padá, ale stále sebou „ mele“, pohyb pomalu ustává, až jen slabě odkazuje a zhasíná. Po chvíli přistupuji k ulovené lišce, vzdávám hold, jak velí tradice. Děkuji patronům za projevenou přízeň. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 16.11.2013 06:29
zobrazeno: 3396x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

21.11.2013 17:39 vložil Jaroslav Valeš
Lovu zdar.
17.11.2013 18:50 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
17.11.2013 17:39 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
17.11.2013 00:08 vložil Milan Ječný
Pepo,lovu zdar.
16.11.2013 19:45 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
16.11.2013 19:44 vložil Kamil Plíšek
Pepo "Lovu zdar!"
16.11.2013 14:20 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!Je vidět,že i chytrá kmotra se umí splést!!!!!!
16.11.2013 10:32 vložil René Hlaváč
Lovu Zdar! Pepo jako vždy pěkně popsaný lovecký zážitek. 1***
16.11.2013 08:40 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!!!Krásně popsané 1****
16.11.2013 08:08 vložil Miroslav Vacek
Lovu zdar!
16.11.2013 07:40 vložil Milan Flora
Pepi, Lovu Zdar!
16.11.2013 07:34 vložil Ladislav Zvara
Lovu Zdar!
16.11.2013 07:15 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar oháňka je nějaká slabší takže letošní lištička?:-))
16.11.2013 07:13 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Pepo!Pěkné počtení před odjezdem na společnou akci..Motivuje to..
16.11.2013 06:47 vložil Folprecht Martin
Lovu Zdar!
16.11.2013 06:43 vložil Jiří Malý
Lovu zdar,pěkné jako vždy,pane Vršan jak tak koukám,Vy letos vůbec nelovíte vysokou.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.