17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podzimní víkend
Podzimní víkend
vloženo: 16.10.2017 09:38
autor: kamil kroutil

úlovky (svět)

Lovu zdar!
Lovu zdar!
vloženo: 20.9.2019 06:14
autor: NH

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:48
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Signálka  :-)
Signálka :-)
vloženo: 27.2.2012 16:38
autor: Vít Hlavica

zbraně

Brno Super
Brno Super
vloženo: 27.2.2012 21:59
autor: Trlifaj Vladimír

fotopast

...
...
vloženo: 13.2.2015 10:38
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 243661 fotek (10 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9801 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362903 hlasování fotek (41 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Příprava na jaro.

vložil: Ladislav Bodi
vloženo: 22.1.2019 18:44
zobrazeno: 1966x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

26.1.2019 06:14 vložil Ladislav Bodi
Děkuji všem za příspěvky ......
23.1.2019 21:42 vložil Jan Horáček
Souhlasím, že vletové otvory mohly být výše. Taky sem tam nějakou budku vyrobím - nejraději právě z dutých kmenů. Vypadají přirozeně, neřku-li efektně. Ještě co se otvorů týká, tak zvenčí i zevnitř (pokud to lze) zaoblím hranu otvoru půlkulatou rašplí a doupravím smirkem. Vletový otvor pak není jako "trubka" a stanovený průměr otvoru zůstane tak jen ve střední části jeho délky. Případné další doporučení rady a návody lze najít na stránkách ČSO - tedy České společnosti ornitologické. Budkám zdar.
23.1.2019 07:33 vložil Zdeněk Šváb
Na vnitřní hranolek k vůli kuně jsem zapomněl, také ho dávám. A to oplechování je ochrana proti datlovitým. Pokud otvor zvětší, zahnízdí místo sýkorek jiní ptáci. Jen pro info: Průměr otvoru pro modřinky 28mm a koňadry 32. A pro kuny dělám budky také, odchytové....
23.1.2019 01:49 vložil Ladislav Bodi
Každá rada dobrá rád si nechám poradit,střechu dělám otevírací,bidýlko stále řeším být či nebýt někdy dám ale spíš ne v přírodě také není oplechovat zkusím ještě jsem to nedělal a hranolek dovnitř určitě také přidám,budkám zdar a budkařům také :-)
22.1.2019 23:53 vložil František Mlčoch
A zevnitř, pod vletový otvor hranolek kvůli tlapce šmátravé kuny!!!!
22.1.2019 22:51 vložil Zdeněk Šváb
Paráda!! Pokud jsou pro sýkorky, tak ornitologové doporučují otvor co nejvýš a budku bez bidla. A vletový otvor "oplechovat". Stačí čtverec max.5x5cm, otvor s průměrem o 2 mm větším, než je vletový. Tak jsem slyšel, tak vyrábím. A střecha nebo dno otevíratelné, kvůli čištění.
22.1.2019 22:31 vložil jiri rajs
1****
22.1.2019 21:02 vložil Vlasta Szo"keová
1***
22.1.2019 18:57 vložil Jindřiška Padalíková
Chválím. 1****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.