17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní
Životní
vloženo: 14.8.2020 20:41
autor: Ladislav Novák

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

Trofej jelena z úlovků
Trofej jelena z úlovků
vloženo: 24.11.2016 13:52
autor: Ondřej Tomek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Trochu jiný tesák
Trochu jiný tesák
vloženo: 28.10.2019 21:35
autor: Karel Obrtál

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší ranní úlovek.

Srnec I.věkové třídy uloven ve vysoké trávě ranou na krk.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 1.6.2011 19:56
zobrazeno: 2943x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

3.6.2011 23:02 vložil Milan Ječný
Přátelé,lovu dík.Rána na krk není asi nijak běžná,ale pokud to no komoru nejde a srnec je na 30 metrů s použitím střelecké hole,kterou nosím,je zásah při klidném míření úspěšný.Už jsme o té střelecké holy polemizovali,ale v polní honitbě je to pomůcka k nezaplaceni.
2.6.2011 18:44 vložil Petr Sokol
Ahoj Milane a Lovu zdar
2.6.2011 10:01 vložil Roman Trojka
Jiří ví o čem píše... Krk je neskutečně "malý cíl" vzhledem k tomu, že střílíme na živého tvora, který se ve zlomku vteřiny pohne, byť o 5 cm a to má pak fatální následky! Pokud zasáhne střela obratle, dojde k přerušení míchy a okamžitému zhasnutí zvěře, jestliže trefím hrtan, hltan zvěř se dusí, polyká barvu, a pokud nedošlo k zásahu tepen, zvěř hyne až za několik hodin (i dnů) a dosled je velice problematický... Pokud už bych musel ránu na krk dát, tak pouze na ostro stojící zvěř, ale opravdu se tomu snažme vyhnout! Komora je komora... Ono to může x krát vyjít, ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...
2.6.2011 06:27 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
1.6.2011 22:56 vložil Radim Knot
Lovu zdar! ach ta vysoká tráva...
1.6.2011 22:35 vložil Jiří Lengyel,starší
O ráně na krk jsme již tady diskutovali,většinou jsme konstatovali,že je to rána nemyslivecká.Když míříte na komoru,rána vám poněkud"uhne"dejme tomu o 5 cm,je to pořád komorová rána jak vyšitá,ale při ráně na krk?-to všichni znáte.Zde nejde jen o klid a pevné ruce.Zkoušet své střelecké umění na zvěři je špatné.To máme možnost na střelnici,tam to nebude bolet.K úlovku přeji lovu zdar!
1.6.2011 22:17 vložil Petr Volš
Kolik jich asi otec "zprasil"? K úlovku lovu zdar
1.6.2011 20:47 vložil René Hlaváč
Můj otec má 74let a do svých 63let střílel srnčí do 70m jen na krk obdivoval sem jeho klid a pevné ruce,nyní střílí převážně na komoru ale sem tam i na krk.Lovu Zdar
1.6.2011 20:25 vložil Milan Flora
Milane super rána na vysokou trávu. Lovu zdar!!!
1.6.2011 20:03 vložil Pavel Hruby
Lovu Zdar Milane,nejsem sice zastánce rány na krk,ale nadruhou stranu je to každého věc.
1.6.2011 19:59 vložil Roman Ščerba
Milane,dobrá I a super rána,LOVU ZDAR.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.