17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
vloženo: 1.10.2019 20:31
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Rusko 2019
Rusko 2019
vloženo: 27.10.2019 04:23
autor: mirojevo

trofeje

Nebezpečná parta v revíru
Nebezpečná parta v revíru
vloženo: 16.1.2018 09:04
autor: eduard lukáš

zvěř v přírodě

V krmelcích si libují
V krmelcích si libují
vloženo: 12.2.2020 09:15
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243637 fotek (0 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lov v Jeseníkách


Ráno na rozednění sedím v kazatelně s velikým rozhledem na okolí, už svítá a v tom vidím asi na 200 metrů kus holé a vedle druhý. Laň s kolouchem se v poklidu pasou na jelení trávě. V duchu si říkám, že na dobrou, mysliveckou ránu to není a zkusím se přišoulat blíže. Jdu přikrčený po cestě a pomalu scházím dolů tak, abych byl krytý smrčky. Připadám si jak slon v porcelánu, protože namrzlá tráva hlasitě křupe, ale naštěstí ji přehluší silný vítr, který vane dolů. Už jsem u vývratu, ale na střelbu to není ideální, koloucha mám přímo za stromkem, potichu jdu k pařezu. Trvá to věčnost, konečně opírám flintu, na nic nečekám a údolím se nese výstřel. Kolouch se láme v ohni, laň odbíhá níž a po 50 metrech zastavuje na široko, padá druhá rána a laň vyráží dolů, pomaličku zastavuje a po 80 metrech padá. Lovecká horečka na maximu a já si užívám slastný pocit. To ale netuším, co mě ještě čeká... Následuje asi 3 hodinová práce, stažení prvního kusu, opět nahoru a hledání laně a zase téměř neprostupným terénem dolů na cestu, nahoru zpátky pro auto, objet celou honitbu, vyrušit kusy a s vypětím posledních sil je nakládám do vozíku.

Ještě teď se mi hlavou honí nezapomenutelný zážitek a tak děkuji patronům za projevenou přízeň.
vložil: Luděk Migdau
vloženo: 31.10.2014 18:29
zobrazeno: 7736x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

6.11.2014 21:27 vložil Pavel Žalman
Lovu zdar Luďku!
4.11.2014 10:49 vložil Ron Gordon
Je vidět, že " myslivecká latina" mladému lovci jde vcelku úspěšně, ale nějak mi nesedí ten "slastný pocit", doufám že lov nebere jako sexuální nahrážku. K lovu samotnému jen toliko, že takovýto způsob lovu se již dostatečně projevil na kvalitě jelení zvěře v Jeseníkách, na druhou stranu při naháňkách a nátlačkách se loví podstatně bezohlednějšími způsoby, ale na vysoké nájmy honiteb je nutno si vydělat. Takže ," slastné " Lovu zdar ! úspěšnému lovci.
3.11.2014 19:38 vložil Luděk Migdau
Pane Márný, určitě by to bylo jednodušší, ale to bych nesměl nůž zapomenout 150 výškových metrů nad ulovenými kusy, taky jsem si několikrát nadával :) Pro informaci "silná" laň vážila 60 kg a kolouch 31 kg...
3.11.2014 18:04 vložil Tomáš Marný
Lovu Zdar. U mě taky dobrý. Nějaká laň se střelit musí a kdyby všichni byly tak zapálení na lov holé, tak se plán nehoní a dá se i vybírat. Nebylo by méně dřiny s vyvrženým kusem? (a taky by vypadali menší...)
3.11.2014 13:59 vložil Jiří Krupička
Lovu zdar! U mě dobrý. Přeci z této fotografie nikdo nemůže usuzovat, že by byl porušen plán lovu, zákon o myslivosti či etika lovu. Možná jen je mladý myslivec zapálenější, než starší kolega, který má takovýchto lovů za sebou hodně.
3.11.2014 12:26 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
3.11.2014 10:53 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar! Abys nebyl kritizován, musíš si vymyslet omáčku. Že jsi dloooouho zvěř pozoroval, vybíral nejslabší kusy, popřípadě provedl sanitární odstřel. No a nafotit to obráceně, Ty vepředu a ulovený kus vzadu. Příkladů v adresáři máš habaděj. Trofejovou sem raději vůbec nedávat. Myslivecká závist je 3 x větší než lidská. Jsi ještě mladý myslivec. Tak té ironie by stačilo, nenechej si znechutit lovecký zážitek.
2.11.2014 16:30 vložil radek netopil
Lovu zdar! Odvedený obrovský kus práce v drsných podmínkách .
1.11.2014 19:40 vložil Václav Vašíček
Co naděláme
1.11.2014 14:27 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
1.11.2014 13:52 vložil Petr Šmída
Lovu Zdar!
1.11.2014 13:10 vložil Tomáš Němec
Podle fota se určitě nejedná o silnou dobrou laň.
1.11.2014 07:34 vložil Ivan Procházka
Po třech hodinách jsou jako buben ,LOVU ZDAR,.
31.10.2014 20:44 vložil Roman Skřejpek
Tak jak píše Jirka Hanys.
31.10.2014 20:15 vložil Milan Jirmann
Lovu zdar!
31.10.2014 19:07 vložil Martin Gartner
HLAD po ráně jinak lovu zdar
31.10.2014 18:47 vložil jirka hanys
Silná dobrá lań,škoda jí.Nestačil kolouch?Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.