17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
vloženo: 13.9.2019 11:50
autor: Jaroslav Klemsa

úlovky (svět)

Osmerák
Osmerák
vloženo: 21.2.2012 05:54
autor: Josef Vršan

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

V krmelcích si libují
V krmelcích si libují
vloženo: 12.2.2020 09:15
autor: Děda z lesa

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 3.12.2018 03:02
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

**
**
vloženo: 26.1.2020 10:36
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

nové
nové
vloženo: 22.1.2015 19:08
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Nechtěné dvojité sele

váha: 16 kg

Srpeček spolu s námrazou si mne vytáhl večer ven. Jak se říká, na gauči prase neulovíš. Je 21 hodin, -8 stupňů. Navlékám se a vyrážím do revíru. Jedu na tu svou , ale ouha, nepřeje mi vítr. Jedu tedy na druhou stranu honitby, kde mám v plánu se trochu projít. Na místě jsem asi za 15 minut. Místo silného kabátu oblékám jen zateplenou vestu. Beru s sebou i trojnožku, hodně jsem si na ní zvykl. Při delším míření už se mi trochu klepou pacičky. Po 100 m začínám pochybovat o tom, že se mi podaří něco našoulat. Jen namrzalka mi dělá společnost svým křupáním pod nohami. Po dlouhé době je zase trochu vidět. Vyplašil jsem srnce, beká a odskakuje. Rozhlížím se, to jsem ho nezradil já, ale černá. Pod 50 metrem vzdáleným dubem už potřetí přerývají listí. Obeznávám bachyni a dvě selata. Připravím trojnožku a osadím kulovnici. Sele mám v kříži , tak hladím spoušť. Vždy mne ta rána překvapí. Bachyně a dvě selata odbíhají. Nechápu co se stalo. Nezbytná cigaretka a honem na nástřel. K mému překvapení zde leží tři metry od sebe dvě selata. Průměrná váha je 16 Kg. To asi nebyl Hubert doma. Děkuji mu i božské Dianě. Plomby , lístky. Pro auto a hurá domů k té mé milované Dianě, sáhnout si na štěstí. lovu zdar přátelé
vložil: Jiří Zábran
vloženo: 6.12.2016 19:23
zobrazeno: 4663x
hodnocení: 30 hlasů



Komentáře:

8.12.2016 23:27 vložil Jan Horáček
Dobrý lov a dobré počtení, Jirko. Ale pokud se jedná o lidské končetiny, tak vždy jen nohama a rukama. Lovu zdar.
7.12.2016 20:22 vložil Josef Zabran
Lovu
7.12.2016 17:17 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar ,jo jo to potěšilo.
7.12.2016 16:27 vložil Holický Jan
Zdravím tě Jiří. Přeji ti upřímné LOVU ZDAR!! Ale nevím jak ty ale já slyšel že na štěstí si máš sáhnout předtím než jdeš na čekanou. Ale nesmíš to štěstí oshávat dlouho. Pak se to stává kontrapoduktivní a do lesa se nedostaneš. :):)
7.12.2016 09:34 vložil jiří marek
Jirko pěkně napsané,Lovu zdar!
6.12.2016 23:17 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
6.12.2016 21:54 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!
6.12.2016 21:54 vložil Ellhenický Petr
Lovu Zdar! Jiří, výraz, sáhnout si na štěstí budu používat:-)
6.12.2016 21:19 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!! Pěkné čtení. *****
6.12.2016 20:52 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.