17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Muflon
Muflon
vloženo: 3.11.2019 23:21
autor: hubertushk

úlovky (svět)

Letošní říje - Maďarsko
Letošní říje - Maďarsko
vloženo: 3.10.2018 00:42
autor: Tomáš Kraus

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.10.2012 08:32
autor: Marek Drha

zbraně

Zetky se nám sešly.
Zetky se nám sešly.
vloženo: 19.6.2012 15:37
autor: Petr Waclawek

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760974 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362805 hlasování fotek (9 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Tvrdonští lesníci a legendární Tonda Ševčík (Lesní Perla)

vložil: Jiří Netík
vloženo: 31.12.2016 19:34
zobrazeno: 3003x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

3.1.2017 12:21 vložil Jiří Netík
U mne teď pracuje jeho vnuk. O Tondovi jsem napsal dva příběhy. Jeden v krátkosti: spadly mu při lovu ondater klíče z loďky do vody. Vytáhl nůž a do sedátka v loďce udělal zářez. Když se ho hajný zeptal co dělá, odpověděl, že si značí, kde mu ty klíče vypadly.
1.1.2017 17:41 vložil Antonín Polách
Tonda Ševčík měl nezapomenutelné průpovídky.Jednou přišel ráno na hon,na rameně zavřenou dvojku,a hospodáři dával ulovenou kunu kterou měl pod huberťákem zabalenou v novinách.Hospodář mu děkoval,a upozornil ho že ještě nejsme v poli ,ať si tu flintu zlomí.Když to udělal z dvojky vypadli náboje.Pod knírkem povídá"Já nabíjam v kuchyni,a vybíjám v ložnici".Kdysi sem byl u něho doma,a na dvoře měl starou vědrovou bečku s vyraženým dnem,plnou postahovaných kun a tchořů které házel ozobat slepicím.Říkal že to nachytal jen na dvoře za dva měsíce.To mu už bylo přes osmdesát.
31.12.2016 21:11 vložil Jindřiška Padalíková
Ano, Jardo, potvrzuji, že je to vše pravda, co oba (ty i Jirka Netík)o Tondovi (Lesní Perle) víte. Můj tatínek mu šéfoval a byli velkými přáteli, měla jsem ho ráda. I ty klobásy z ondater jsem ochutnala (ne jednou)!!! Výborné.
31.12.2016 20:38 vložil Jiří Netík
Jaroslave, je to ten v klobouku. Byl to velký ondatrář a uměl z nich udělat vynikající klobásy. Byl to takový fic hajný. Zrovna včera jsem o něm četl hezkou povídku od pana řídícího Peřiny z Tvrdonic (1953). Zapůjčila mně ji Inka Padalíková.
31.12.2016 20:31 vložil Jaroslav Novotný
Sice Jirko nevím,který to na té fotce je,ale pokud je mi známo,tak na zahájení jelení tento pán pekl nad ohněm ryby a živánskou.Škoda,že už to není pravda.Zminuje se o něm i pan Lošták ve své slavné Zelené perle.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.