17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dobrý srnec 97 bodů CIC
Dobrý srnec 97 bodů CIC
vloženo: 1.2.2013 09:41
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Letošní říje - Maďarsko
Letošní říje - Maďarsko
vloženo: 3.10.2018 00:42
autor: Tomáš Kraus

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

budúci kráľ...
budúci kráľ...
vloženo: 9.7.2019 12:50
autor: pali1

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Polední srnec

Tohoto srnce sem ulovil dnes v poledne u nedosečeného řepkového pole. Vzal sem manželku a mojí fenku výmarského ohaře aby sme se podívali na plně rozjetou srnčí říji, protože sem ji to již delší dobu sliboval a hned jakmile sme šli krajem pole mě upozornila manželka že za námi vyběhli dva kusy srnčího při prohlídnutí jsem zjistil že se jedná o mladého a velmi mohutného šesteráka který po chvilce začal srnu pokládat a bylo jim jedno že mi jsme byli vzdáleni cca 50 m od nich, věděli o nás, protože si nás chvíli před tím prohlíželi, ale bylo jim to zjevně jedno. Když vykonali potřebu tak ulehli a my pokřačovali v šoulání. Náhle sem spatřil další kus srnčího asi 100 m napravo od nás u nedosekaného fleku řepky. Prohlídl sem ho a zjistil že se jedná opět o srnce tentokrát se mi zdál odstřeloví. Předal sem tedy psa manželce nabil zbraň a pomalu přikrčený sem se k němu začal přibližovat. A jaké bylo moje překvapení když se srnec rozešel proti mě. Poklekl sem na zem a dále ho sledoval v dalekohledu, když sem si byl jist že můžu střilet byl srnec již asi 30 m odemně a najednou mě spozoroval, rychle sem vzal můj kulobrok do ruky zamířil a vystřelil. Jenže sem pocítil že sem si flyntu trochu strhl také tak se stalo srnce sem trefil naměko hodně vzadu, odběhl do kousku vdáleného fleku řepky. Rychle sem přebyl a spěchal za nim. Když sem za nim vlezl, vylezl hned ven v ten moment sem opět zamířil a tentokrát ukončil jeho trápení ránou na krk. Manželka mě s pejskem došli popřála mi k úspěšnému lovu, pak jsme se i se srncem po podání poct vydali k autu. Srnec uloven kulobrokem ZH 104 ráže 7,57/12 náboj Geco 10,7g. Opět patří muj dík našim patronům mylovosti. Lovu lesu zdar.
vložil: Vaclav Rejchrt
vloženo: 5.8.2012 15:14
zobrazeno: 3351x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

6.8.2012 07:11 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar. Dobrý srnec.
6.8.2012 06:48 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
5.8.2012 20:21 vložil Vaclav Rejchrt
Lovu dík, jinak příště se určitě polepším, napíšu to ve wordu a sem to zkopíruju, aby byla spokojenost bez připomínek. Nejsem žádný velký češtinář už sem s ní bojoval jak na základce tak na střední tak i na vysoký a ještě k tomu sem si to po sobě ani nepřečetl to tak bývá když člověk spěchá holt ponaučení pro příště.
5.8.2012 18:48 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
5.8.2012 15:44 vložil Miroslav Franěk
Foto i vylíčení lovu ujde Václave ,jen ta nešťastná čeština dostala pěkně "na frak"!!Příště se jistě polepšíš,přeji Ti Lovu zdar!PS: Neber to jako rejpání, je to jen konstatování.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.