17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:48
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

9,3x72 R
9,3x72 R
vloženo: 15.5.2018 16:57
autor: Luděk Karásek

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
vloženo: 7.3.2018 15:50
autor: jirka krbeček
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760983 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362833 hlasování fotek (37 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Hezké ráno

váha: 40 kg

Jedu si takhle po noční směně brzy ráno z práce, když
mi u lesa cestu křižuje samotný lončák. Ve světlech jsem na tak krátkou vzdálenost rozpoznal, že se jedná o kňourka cca kolem 50ti kg. Nemeškal jsem a doma na sebe naházel myslivecké oblečení, flintu, dalekohled,... Skáču do auta a jedu si sednout na moji oblíbenou kazatelnu ve vysokém lese, kde rád sedám zejména při ranních čekaných a kam divočák zatáhl. Povedlo se mi už ráno za světla z této boudy několik divočáků ulovit. Sedám se začínajícím rozbřeskem a dalekohledem prohledávám okolí,zejména slanisko,které mám na dohled. Je klid,ale v duchu si rikam, že je ještě čas. Začíná svítat,když opět beru dalekohled do ruky a patrám po okolí. V tom mě zaujme tmavý flek u ujediště, který se nepatrně pohybuje. Poznávám a ujisťuji se,že jde o divočáka. Beru do rukou zbraň a zapínám bod. V tom se prase dalo do pohybu a směřuje k houštince. Už je ve vysoké stařině mezi stromy,tak lehce písknu. Divočák se zapíchnul a já v momentě ustaluji kříž na komoře a mačkám spoušť. Nevidím a neslyším nic. Asi po pěti vteřinách se ozve bolestný krátký řev a opět klid. Není nic vidět,ani slyšet. Je krátce po páté hodině ranní. Pomalu je vidět víc a víc. Hlídám situaci,ale nevidím nic. Jsem lehce nervózní, ale po reakcí divočáka usuzuji ránu na páteř, nebo větší kost. Je 6 hodin,plné světlo, lezu dolů a jdu hledat nástřel. V zápětí zjisťuji, že nástřel je i místo kde divočák zhasnul. Potvrdila se má domněnka s ránou na páteř. Váha 40kg vyvrženého kusů. Uloven cca na 80m ráží 9,3x74R, Geco 16,5g. Děkuji za hezké ráno a Lovu Zdar!
vložil: Zdeněk Urban
vloženo: 24.4.2018 23:03
zobrazeno: 7415x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

28.4.2018 10:04 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
28.4.2018 10:04 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
26.4.2018 22:09 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
25.4.2018 21:54 vložil Jarda Lankaš
Lovu zdar sousede....
25.4.2018 17:14 vložil Ladislav Stašek
lovu zdar!
25.4.2018 11:34 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
25.4.2018 08:01 vložil Ellhenický Petr
Lovu zdar. O proti Tobě jsem se ráno, i když jsem to měl v plánu, nepřinutil vyrazit ven.
25.4.2018 06:00 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
25.4.2018 02:51 vložil Jaroslav Vlosovský
Pěkný ranní zážitek...lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.