17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2018
Říje 2018
vloženo: 29.7.2018 10:43
autor: Petr Barta

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

Kde že ty loňské sněhy jsou...
Kde že ty loňské sněhy jsou...
vloženo: 17.2.2020 13:08
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760980 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362829 hlasování fotek (33 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dnešní jelen ze Lví hory

Původní dnešní plán byl pokus o ulovení muflona,ale člověk míní a náhoda mění.Šoulání po turistickém chodníku jsem pro množství bukvic a listí vzdal a zasedl u paty vzroslého buku.Po několika nimutách jsem zahlédl pohyb asi 150m dole.Byla to jelení holá.Pomalu vybírák kus k odlovu a pojednou zahlédnu paroh v bukovém zmlazení.Snažím se jelena obeznat ale v hustém podrostu to není snadné.Po několika nekonečných minutách jelena čtu jako dvanácteráka s krátkými opěráky a krátkými výsadami v korunách a rozhoduji se o jej ulovit.Jelen pomalu popochází za holou ale stále kryt za stromy.Opřen o statný buk čekám na příležitost.Lesem zazní výstřel a jelen značí komorovou ránu.Po pár desítkách metrů padá.Holá stojí na místě a odchází až když se jí ukážu.Po příchodu ke zhaslému jelenu zjišťuji že má v jedné z korun ještě krátkou výsadu. Tak tedy nerovný čtrnácterák, věk odhaduji na 8-9let.Uloven střelivem 308W, RWS TUG na vzdálenost asi 120m.Jelen je silně cítit prkem a totálně vyříjený.Dodávkovou hmotnost odhsduji cca.90kg.
vložil: Kamil Kolb
vloženo: 23.10.2011 22:38
zobrazeno: 7563x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

28.10.2011 17:30 vložil Jiří Lengyel,starší
Pro pana ing.Rajta,ano tak jsme se to učili...:))
28.10.2011 11:32 vložil ing.Karel Rait
Nechci příliš polemizovat,už jsem z toho "jeleního"vypadl,ale za výsadu se považoval výrůstek delší než 2 cm(původně aby se na něm udržel řemen borlice).
26.10.2011 19:04 vložil Kamil Kolb
Pepo,o naháňce vím a možná se tam objevím.Zatím sháním parťáka do auta.Možná ukecám Zdenka Šťastného a dojedem...
26.10.2011 07:17 vložil josef kašše
Lovu zdar.Přijedte v patek je natlačka.
25.10.2011 19:08 vložil Daniel Pavlík
Lovu zdar! Za výsadu sa považuje iba ak jej výška je dlhšia ako jej základňa. Je to nepravidelný štrnástorák. Dobrá trofej a zaujímavá vysoko nasadenými krátkymi nadočníkmi. Body odhadujem k hranici bronzu?
25.10.2011 17:29 vložil Václav Stránský
No a o tom tady mluvím,je to nerovný čtrnácterák,jak píše pan Kolb.
25.10.2011 16:55 vložil jan zeman
luvu zdar :) chlapi natý leví straně není výsada výsada musí mít min 3cm u jelení zvěře
25.10.2011 14:39 vložil Agent
I na druhe strane je pod operakem naznak vysady!
24.10.2011 20:06 vložil jirka hanys
Lovu zdar,jelen má 5 let maximálně 6.
24.10.2011 14:02 vložil René Hlaváč
Lovu Zdar!
24.10.2011 12:06 vložil Michal Fechtner
Občas se na tomto portálu člověk dozví ale věci, s popisem stavby paroží má pan ing. Rait.
24.10.2011 11:54 vložil Václav Stránský
K dobrému jelenu lovu zdar.Pro chlapi níže, výsada to určitě nebude.
24.10.2011 11:06 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar.
24.10.2011 10:32 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
24.10.2011 10:13 vložil Petr Rolinc
Lovu zdar! Dobrý jelen.
24.10.2011 09:33 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!!Zajímavá stavba paroží.Podporuji názor p.Sovy.že je to rovný čtrnácterák,jen vlčí výsada(vlčník)se nalézá vždy mezi korunou a opěrákem,tohle je spíše netypicky umístěný nadočník.
24.10.2011 06:06 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
23.10.2011 23:27 vložil Mirek Sova
Lovu zdar k dobrýmu jelenu!Vydím jakoby vlčník i na levém parohu,není to teda rovný čtrnácterák??

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.