17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tretie vlanajsie zlato
Tretie vlanajsie zlato
vloženo: 26.7.2020 19:59
autor: juraj krnan

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Černá zvěř
Černá zvěř
vloženo: 24.1.2018 06:28
autor: Josef Vršan

zbraně

Vánoční přání
Vánoční přání
vloženo: 21.12.2018 19:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

a je to tu !
a je to tu !
vloženo: 23.9.2016 13:15
autor: pali1

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362733 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Králik divoký

Kdysi jsem divoké králiky choval a vypouštěl do honiby. Každým rokem jsem jich vypustil desítky a celkem odhaduji okolo 200 kusů. Všichni byli očkování, takže, nemoci je nedecimovaly. Nedokázali se však ubránit predátorům. Byl to neuvěřitelný magnet pro všechny dravce. Pokud jsem je vypustil, asi v poloviční velikosti než byli dospělí, brali je dokonce i puštíci. Když se jim podařilo přežít, bez problémů se množili a odchovávali mladé. Ale po opuštění nory se okamžitě stali objetí lišek, kun, koček, kání, jestřábů a puštíků. Zajímavé bylo, že když jsem vypustil dospělé jedince, tak přežívali docela dobře a potkávali jsme je i nekolik let. Jediný problém tedy byl, že nebyl žádný přírůstek a když jsem s vypouštěním přestal postupně vymizeli. Škoda je to nádherná zvěř. Občas jsme na honu jednoho ulovili do tomboly a to je jeden z nich ulovený 3 listopadu 2005.
vložil: Aleš Náhlý
vloženo: 13.2.2013 00:10
zobrazeno: 4030x
hodnocení: 44 hlasů



Komentáře:

17.2.2013 19:37 vložil jaroslav kunert
Letos chceme s adeptem se pokusit o chov králíků a vypouštění do revíru ale všichni my řikají to samé že vždy přes zimu zmiznou. prosím vás co mate nějaké zkušenosti prosím podělte se semnou a napište mi vaše zkušenosti s chovem v revíru kralíka. Děkuji
14.2.2013 18:04 vložil Pavel Beran
já je mám uprostřed obůrky s divočáky a tam mi udělal problém jednou asi výr. Jiná škodná si tam netroufne. Ti co uteli ven, postupně zmizeli, ale těch pár co zůstalo jsou pořádný buchty. Snad to do jara ustojí.
13.2.2013 08:31 vložil miloš matras
Chodili jsme na ně s otcem a pak já sám k lesnímu hřbitovu Bradlo, bylo jich plno i na pile. Byl to výborný tréning, naučil jsem se na nich hozenou ránu, bohužel jsem ji zase za ty léta zapoměl, teď se povede jen semtam.
13.2.2013 05:46 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
13.2.2013 05:13 vložil Milan Vašíček
Je to škoda, že tahle lovecky zajímavá zvěř mizí. Králík má obrovskou reprodukční schopnost. Já domácí králíky neočkuji a zatím je to snesitelné loni z 90 odchovaných tři uhynuli. Mám pár kusů i volně na zahradě, tam jsem přišel o tři, jednoho můj pes dva pravděpodobně kuna . Na zimu se poslední tři sami stáhli do chléva a minulý týden začali z pod palet vylézat mladí králíčci. Uvažuji o pořízení pár "divokých" pro odchov

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.