17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen Slovensko
Jelen Slovensko
vloženo: 16.1.2018 08:59
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

zase kamaráti
zase kamaráti
vloženo: 15.12.2017 15:06
autor: carli

myslivecké umění

Jestřáb na sametu
Jestřáb na sametu
vloženo: 16.2.2017 14:42
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362870 hlasování fotek (8 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Arčibaldovy k narozkám

věk: 1 let

Tato baška mě cvičila už od úplňku. Chodila úplně přesně v době, kdy jsem to zabalil, nebo přede mnou, ale taky v 7 ráno, když už jsem zadíral v "kolbence". Až dnes nad ránem se zadařilo. Viditelnost téměř 0, vnadiště jsem vždy zasypal plevama, ať mám světlé pozadí, ale i tak jsem prase sotva rozeznal v dalekohledu a v optice (mám starou "cjazku") jsem viděl uplný prd. Po půl hodině čučení do kukátka na flintě jsem nabýval přesvědčení, že musím počkat na další měsíc. Potom slabý okamžik, rozeznal jsem pohyb a tělo prasete a báác. Potom naprosté ticho, říkám si to je špatný nic neláme, neodkazuje bylo to vůbec prase. Na nástřelu kromě záporů nic. Už mě brala hrůza z dosledu v těžkém terénu a výčitky z nezodpovědné rány téměř naslepo, když se pootočím a vidím v travisku vyvalené prase. Pila domů vyměnit povoz a pro Arčibalda ať si k prvním narozeninám očuchá prasátko . Úlomky, poslední hryzy spousta fotek ze všech pozic a ve 3 jsem byl doma jak na koni.
Podotýkám, že jsem měl prase obeznané na fotopasti.
Zatím nevím, jak jsem prase zasáhl nenašel jsem vstřel ani výstřel a všechny orgány byly vkupě. Hlavu jsem netrefil, možná zhaslo leknutím.
vložil: dušan robotka
vloženo: 18.9.2014 07:04
zobrazeno: 5131x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

19.9.2014 19:13 vložil Martin Křížek
Lovu Zdar Dušo. Dáme po kalíšku až se někde potkáme..:-)
19.9.2014 05:54 vložil Josef Vršan
Lovu zdar Dušane
18.9.2014 23:41 vložil Bíba bíbovič
Kolik jezdíte do honitby? Mi baset proskočil pootevřeným zadním oknem škodovky 120 L, aby se na laň dostal. Ale přes potok který měl 2 metry jsem ho nedostal... Bíba
18.9.2014 16:26 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
18.9.2014 15:58 vložil Tomáš Robotka
To je příběh všech příběhů.Měl jsi rozříznout hrtan.Určitě tam mělo zaskočený šulek kukuřice z toho jak se leklo. Lovu zdar!
18.9.2014 12:53 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
18.9.2014 08:42 vložil karel zvářal
Gratuluji k úspěchu a popravdě napsanému příběhu! Zrovna včera jsem našel kostru z lončáka, který na infarkt nezhasl, ale na podobnou noční (nedosledovanou) ránu. Protože fandím těm, kteří černou loví jako škodnou, tj. intenzivně, jsem jednoznačně pro přísvit, než popsané "popaměťové" rány. Ale asi jste z rodiny čárostřelců (4 ks na posezení je celkem unikát), přesto bych Vám nedoporučoval nadále pokoušet štěstí tímto způsobem. P.S. Jako klučisko jsem sejmul kosa z praku, přičemž kamínek letěl evidentně mimo, ale zřejmě úlek ze "závanu smrti" kosa poslal k zemi (možná se zabil až úderem o spodní větev). Anebo jste vyslal laserový lúčik?...
18.9.2014 07:29 vložil Milan Janovský
Že by infarkt? 1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.