17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Něco pod stromeček
Něco pod stromeček
vloženo: 24.12.2013 11:25
autor: Martin Saifrt

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

...
...
vloženo: 10.9.2013 19:16
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

diviak
diviak
vloženo: 21.3.2018 21:04
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9801 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761029 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363182 hlasování fotek (105 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Letošní zima

27 ks škodné, jedna kuna a liška nedohledána.
vložil: Jan Mikula
vloženo: 26.3.2015 11:35
zobrazeno: 4129x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

27.3.2015 11:16 vložil Jan Mikula
Lovím kulobrokem ZH(7x65R/12x70), má výborný soustřel hlavní, dřív jsem lovil s "papířáky", na blízko super, ale dál už asi i kvůli zahrdlení měly občas výpadky v krytí a končilo to nedohledanými liškami a kunami, zkoušel jsem i ty minimagnumy, ale jak píše J. Stoklasa, slabě prostřelovaly, ono prej v nich je stejně prachu jako v té 32g, takže když se rozpočítá energie na brok, tak to musí vyjít lépe pro tu 32g, ty mají košík, takže krytí v pohodě a je to vyzkoušené, že flintě chutnají nejvíc. Zkoušel jsem je ve 4 mm, je tam míň broků, takže lišky odbíhaly. Důležitá je taky kázeň při střelbě, škodná musí být pěkně "na blat" a pak není problém i do těch 45 - 50m, mám takto střeleno několik lišek, kdy třeba 100 m odběhly, než je zalila barva vevnitř, ale pokaždé jsem je našel, něco jiného jsou rány na ostro, nebo šikmo zepředu, kdy tu komoru kryje svalstvo plece a na tu dálku už to neprostřelí a to pak je dohledávka s velice nejistým výsledkem, kdy je hodně barvy na začátku, ale pak rychle ubyvá a většinou je to nedohledatelné, pokud nejsou ideální sněhové podmínky.
26.3.2015 22:15 vložil Karel Kolář
Vítečná bilance :-)1**
26.3.2015 19:01 vložil josef stoklasa
Oprava magnum 42,5g(76mm)
26.3.2015 18:59 vložil josef stoklasa
Dle mých zkušeností je minimagnum 42,5g slabý(zvěř hodně odchazí).Ja používám fortunu 36g nebo magnum 42,5g(76cm)
26.3.2015 17:44 vložil Jiří Frantál
Zajímavé je ,že jste takový výkon dosáhl s těmito náboji. U mého kolobroku ČZ 584 jedině minimagnum 42,5 jak píše pan Cedidla a nebo také Fortuna 36 g 4mm.
26.3.2015 17:24 vložil Jiří Škoda
Lovíte kulobrokem?
26.3.2015 16:32 vložil Zdeněk Cedidla
Skus minimagnum 42,5 gramů od S+B nebo 36 gramů od Winchestra velmi dobré patrony na čekanou ty Corony špatně spalují prach

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.