17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen ze Slovenska / upravené foto /
Jelen ze Slovenska / upravené foto /
vloženo: 4.7.2017 10:36
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

**
**
vloženo: 21.1.2015 12:07
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Dnešní oslava sv. Huberta.
Dnešní oslava sv. Huberta.
vloženo: 4.11.2017 17:44
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Možná troubí naposled
Možná troubí naposled
vloženo: 15.10.2014 08:12
autor: Děda z lesa

zbraně

DOBRÁ PRÁCE.
DOBRÁ PRÁCE.
vloženo: 22.12.2012 07:49
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

 III.
III.
vloženo: 10.12.2019 17:03
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pampeliškový sirup

Vlastní výroba.
vložil: Marika Hladká
vloženo: 26.4.2012 11:34
zobrazeno: 2581x
hodnocení: 19 hlasů



Komentáře:

26.4.2012 21:23 vložil Marika Hladká
Recept na pampeliškové víno : Suroviny: 1 litr pampeliškových květů, 1 ½ kg cukru, 2 citrony, 2pomeranče, 4dkg droždí Postup Postup: Pampeliškové květy spaříme ve 2 1/2l vroucí vody a necháme vylouhovat 24 hod. Potom přecedíme a výluh nalijeme do 5l demižonu nebo láhve. Svaříme 2 l vody a 1 ½ kg cukru-vychladíme a nalijeme na pampeliškový výluh. Potom 2 citrony a 2 pomeranče oloupeme a nakrájíme přidáme do výluhu a vložíme droždí. Láhev nebo demižon přetáhneme celofánem a jehlou uděláme do celofánu vpichy. Na okně necháme asi 6 týdnů-až pomeranče a citrony klesnou ke dnu. Poté hadičkou stáčíme do láhví. Necháme v chladu odležet minimálně 3 měsíce. Ale nejlepší je 2 roky. Po této době je víno jemně perlivé.
26.4.2012 20:36 vložil Štefan
Pekný aranž.
26.4.2012 20:18 vložil Marika Hladká
Nevím.Pampeliškové víno nedělám.
26.4.2012 19:12 vložil Pavel Procházka
Bez kyseliny citronové- pampeliškové víno ne?
26.4.2012 16:01 vložil František Mlčoch
Kdysi jsme dělali pampeliškový med,docela zvláštní,nebyl moc hustý,ale jistojistě zdravý...
26.4.2012 13:27 vložil Marika Hladká
Ne nahořklý není.Chutí mi připomíná jemnou citronovou chuť,ale není kyselý.Jinak je sladký. Také dělám bezový sirup a jitrocelový.
26.4.2012 13:14 vložil Patrik Falešník
Abych se přiznal, ještě jsem o pampeliškovém sirupu neslyšel? Určitě to zkusím. Dala by se ta chuť k nečemu přirovnat? Není to nahořklé?
26.4.2012 12:28 vložil Marika Hladká
Výroba: 100 květů,700ml vařící vody,1kg cukru,1 kyselina citornová. Květy zalijeme vařící vodou a necháme louhovat do dalšího dne. Scedíme přes jemné síto nebo plátno do hrnece přidáme cukr. Až se cukr rozpustí přidáme kyselinu citornovou.Povaříme. A pak plníme do lahví.Je to snadné. :) Dělá se také pampeliškový med.
26.4.2012 12:27 vložil Marika Hladká
Výroba: 100 květů,700ml vařící vody,1kg cukru,1 kyselina citornová. Květy zalijeme vařící vodou a necháme louhovat do dalšího dne. Scedíme přes jemné síto nebo plátno do hrnece přidáme cukr. Až se cukr rozpustí přidáme kyselinu citornovou.Povaříme. A pak plníme do lahví.Je to snadné. :) Dělá se také pampeliškový med.
26.4.2012 12:17 vložil Roman Hlávka
Jaký je výrobní postup? Díky.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.