17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnčí starý pán
Srnčí starý pán
vloženo: 23.7.2016 00:10
autor: Jakub Grundman

úlovky (svět)

Los Kamčatka
Los Kamčatka
vloženo: 30.1.2013 08:10
autor: mirojevo

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Nůž - damašek a paroh
Nůž - damašek a paroh
vloženo: 3.8.2016 12:49
autor: Karel Obrtál

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760980 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362829 hlasování fotek (33 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Napískaný srnec (fotoseriál)

vyfoceno 17. 7. 2011

Dnes se mi podařilo našoulat a napískat tohoto srnce(I. věk. tř.), kterého znám už od jara. Pozoroval jsem ho, jak se paství na louce a poté zatáhl do lánu pšenice. Šoulal jsem opatně za ním. Srnec si to poté namířil na strniště, kde byl ječmen, který zemědělci sklízeli předchozí den. Zamaskovaný jsem se ukryl do lánu pšenice a rozhodl se, že srnce napískám. Srnec po chvíli ihned reagoval a opatrnými kroky se vydal mým směrem. Zastavil se a začal přežvykovat slámu. Jelikož byla vzdálenost od srnce ještě poměrně velká, opatrně jsem šoulal na hranu lánu. Přede mnou bylo už jen pár klasů, které mi posloužily jako záštita. Usedl jsem a opět pískám. Na srnci bylo vidět, že se mu moc nechce, ale jeho zvědavost byla velká a začal se pomalu přibližovat k mému úkrytu. Fotím jeden snímek za druhým. Srnec je jen pár metrů před mým úkrytem, vybočil a zastavil se. Opatrně zvedám ruku nad klasy a naslepo ostřím na srnce. Nakonec to vyšlo a mám portrét tohoto krasavce. Poté srnec odskočil a vynadal mi a ještě mě chvíli pozoroval. Byl to nádherný zážitek a další fotky do archivu. Vábničku používám gumový míček, se kterým mám velice dobré zkušenosti a srnčí zvěř po ní "jde".
vložil: Petr Chloupek
vloženo: 17.7.2011 19:03
zobrazeno: 1983x
hodnocení: 29 hlasů



Komentáře:

18.7.2011 06:16 vložil Petr Chloupek
Díky!! Je to tak, je to nádherný zážitek, když se Vám podaří fotoaparátem pěkný úlovek. Pak při prohlížení fotek vzpomínáte na tento okamžik, který jste zachytil a je to krásné!! Fotolovy jsou stejný adrenalin, jako skutečný lov zvěře se zbraní. Jen s tou výhodou, že dáte zvěři šanci si ji ještě několikrát vyfotit či setkat se s ní. :)
18.7.2011 05:18 vložil Miroslav Franěk
Tvým fotolovům srnů přeji dobré světlo , je to požitek zmačknout si na každého srnce uzávěrkou fotoaparátu .už se těším na právě začínající říji.
17.7.2011 22:27 vložil Petr Chloupek
Děkuji Terezko!! :)
17.7.2011 20:59 vložil Terka Apeltová
Opět moc hezké a super popisek k tomu!!
17.7.2011 20:47 vložil Jiří Lengyel,starší
1**

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.