17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dnešní hostův úlovek
dnešní hostův úlovek
vloženo: 19.11.2017 17:05
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Je trochu vidět
Je trochu vidět
vloženo: 14.1.2020 09:02
autor: Děda z lesa

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ...
PÁR MÝCH NOŽŮ...
vloženo: 13.11.2017 05:42
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Že to byl bobr ?
Že to byl bobr ?
vloženo: 18.3.2017 15:17
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Glejt na krále honu
Glejt na krále honu
vloženo: 12.11.2017 08:23
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761020 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363042 hlasování fotek (72 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Gaston a lončák

Gaston,
Opět nastal čas úplňku a nočních čekaných na černou. V neděli skoro o půlnoci mi vrní mobil, kamarád mi volá, že střílel na lončáka, na nástřelu není barva, ale přesto by chtěl ráno nástřel prověřit Gastonem. Domlouváme si místo a čas. Ráno v 8,30 hod. jsme na místě. Opravdu tu nenalézáme ani kapičku barvy. Vracím se tedy pro odloženého Gastona, aby ukázal, co umí. Teď už je to jen na něm. Nechávám ho na dlouhém řemínku. Gaston si dělal jedno kolečko a napíná řemen, vede nás krajem louky k lesu. Teprve na kraji lesa, na ostružiní nalézáme první barvu, otěr a pár kapiček. Jdeme dobře. Pokračujeme vzrostlým lesem, na který navazují smrkové houštiny. Tady nacházíme první záleh, a v něm více barvy. Je to dobré znamení, když postřelená zvěř asi po 500 m od nástřelu zaléhává. Proplétáme se pomalu přes smrkovou houštinu, na kterou navazuje přehlednější bukový porost. Zde je jasně zřetelný zvěřní ochoz a barva na spadaném listí je lépe vidět. Postřelený lončák šel po tomto ochozu však jen kousek a odbočuje dolů ze svahu a za pařezem další záleh s barvou, které začíná přibývat. Tady čekám na kolegu, který našemu tempu nestačí, když cítím, jak Gaston napíná řemen, a hlásí. Asi 50 m před námi se zvedá lončák a míří ze svahu dolu k potoku. Okamžitě pouštím Gastona na volno. Kolegovi sděluji, že máme hotovo, jen čekáme, až Gaston lončáka zastaví. Určitě to bude až dole u potoka. Za malou chvíli již jasně slyšíme Gastonům baryton. Vydáváme se za hlasem Gastona a asi po 100 m u potoka vidíme oba dva. V klidu lončáka dostřeluji. Lončák měl přestřeleny pravý přední běh přes kost, a levý přední jen přes sval, přesto odešel od nástřelu odhadem 800 m. Konec dobrý všechno dobré. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 17.12.2013 05:23
zobrazeno: 2316x
hodnocení: 37 hlasů



Komentáře:

22.12.2013 21:23 vložil Marie Petrová
1****
22.12.2013 10:28 vložil Martin Vojtěch
Pašák! Lovu zdar!!!
21.12.2013 16:51 vložil Miroslav Franěk
Gaston je profík! Lovu zdar!*****
18.12.2013 20:52 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
17.12.2013 20:19 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar! Dobrá práce 1***
17.12.2013 19:32 vložil Michal Filip
Lovu Zdar!!! Výborná práce. Pěkně je tam zaháknutej :-)
17.12.2013 17:18 vložil Václav Boxan
1**
17.12.2013 16:32 vložil Uhlík Karel
1***
17.12.2013 15:11 vložil Milan Ječný
Dobrá práce,jako vždy.Kolik takto končí nedosledované zvěře.
17.12.2013 11:26 vložil Jiří Lengyel,starší
1***
17.12.2013 08:54 vložil Lubomír Prokeš
Pepo, dobrá práce,máš výborného pejska. Lovu zdar!!!! 1****
17.12.2013 08:27 vložil Tomáš Kraus
Gratuluji! Pochvala Gastonovi i páničkovi.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.