17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

můj stříbrný
můj stříbrný
vloženo: 29.1.2012 17:59
autor: Ladislav Březina

úlovky (svět)

Jelen
Jelen
vloženo: 15.9.2015 12:34
autor: Radim Hlaváček

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:26
autor: Daniela Badayová

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

Lovec a kořist
Lovec a kořist
vloženo: 5.6.2015 15:41
autor: Jindřich Ruml

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362791 hlasování fotek (68 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

6,5x52R

Evropská obdoba US ráže 25-35W. Vynikající balistika, hodně oblíbený ještě donedávna v německy mluvících zemích.
vložil: Kamil Plíšek
vloženo: 24.5.2012 11:04
zobrazeno: 6989x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

1.1.2019 16:47 vložil Jiří Vaníček
Mám v této ráži obojetnici belgickou korunovku,brok 24..Výborná na srnčí do 100 m.
31.5.2012 23:26 vložil jan pondl
Také vlastním tuto ráži, ale pro změnu na trojáku G. Tichý, Moravská Ostrava.
31.5.2012 08:25 vložil Jakub Vamberský
Mám taky tuto ráži v kulobroku 16x70/6,5x52R Holek-Lověna Praha, vymikající na srnčí zvěř,dobře zvěř barví,ale jak již bylo řečeno jen na rozumnou vzdálenost.
28.5.2012 17:45 vložil Luboš Marek
Já mám Nowotného a rok výroby 1907, opatruji ho jako oko v hlavě, nosím ho ven pouze ojediněle
27.5.2012 22:12 vložil Jan Kitzberger
Máme ji máme taky z Vejprt - Gustav Bittner.. Pro p. Lengyela - omlouvám se, napsal jsem to v rychlosti a neuváženě..
27.5.2012 21:26 vložil Jiří Lengyel,starší
Já vůl jsem se jí zbavil pro nedostatek kulových nábojů....V té době-před 40lety jsem ročně vystřílel také 250 nábojů.Prodal jsem ji za i tehdy směšnou cenu 2000 korun,za co jsem ji koupil, čistá,váha i s puškohledem 2.57 kg(originál Zeis 4x32),krásná pažba,se zbytkem 50 nábojů.Po dvou letech jsem ji viděl a nepoznal,k pláči.....Vyrobená ve Weiprtech v roce 1932 a za dva roky byla zničená,no,to jsem si zavzpomínal.....
25.5.2012 22:42 vložil Kamil Plíšek
Skoro Vám - samozřejmě v dobrém - ty flinty závidím. Měl jsem možnost si vystřelit z kulobroku z Ferlachu v této ráži a je to úžasný zážitek, mít v ruce tuhle skvělou řemeslnou práci.
25.5.2012 17:48 vložil Jiří Lengyel,starší
Pro Jana-Koza se říkalo brokové kozlici.....
25.5.2012 14:17 vložil Jan Kitzberger
Taky máme doma kozu v 16/6,5x52R.. Bohužel už lauf není v dobré kondici..
24.5.2012 21:15 vložil Luboš Marek
Rovněž znám a dokonce vlastním kozlici jen pouze v ráži 16 - 6,5x52R. Na rozumnou vzdálenost vynikající vlastnosti
24.5.2012 15:30 vložil Jiří Lengyel,starší
Ano znám,dlouho jsem ji měl v kozlici.20/6.5x52R 1*

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.