17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jirkuv lončák
Jirkuv lončák
vloženo: 27.11.2020 06:16
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

Detail dnešního srnce.
Detail dnešního srnce.
vloženo: 2.7.2017 10:03
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

siesta
siesta
vloženo: 30.4.2012 06:28
autor: Vít Hlavica

zbraně

Něco ze sbírky.
Něco ze sbírky.
vloženo: 14.3.2017 10:50
autor: Ivan Nožička

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Zajíc Nebojsa

Před několika lety jsem si vyjel na lov na vrch Složiště v Doupovských horách. Protože přišla dešťová přeháňka, seděl jsem v autě a čekal, až přestane pršet. Když přestalo pršet, všiml jsem si ve zpětném zrcátku, že po cestě hopká směrtem ke mně zajíc. Dohopkal až autu a vlezl pod něj. Poté se zpod auta začaly ozývat rány, jako když někdo bouchá do podlahy. Posléze i škrabavé zvuky, jak zajíc zřejmě hryzal plasty. Několikrát jsem zadupal, zvuky ustaly a já doufal, že zajíc odběhl. Jaké však bylo moje překvapení, když se zvuky ozvaly znovu. To vše se opakovalo jště dvakrát a zajíc ne a ne pryč. Vylezl jsem tedy ven a zkoušel zabouchat na blatník. Také nic. Nastartoval jsem tedy auto a teprve poté zajíc vyrazil. S odstupem roku jsem seděl v autě s loveckým hostem asi o 100 m dále. Seděli jsme a připravovali si plán, kam půjdeme lovit. Mezi tím jsem mu vyprávěl tento příběh se zajícem. Skoro se mi vysmál. Netrvalo ale minutu a na cestě za námi se objevil zajíc, který stejně jako před rokem dohopkal až k autu a za chvíli se začaly ozývat mě důvěrně známé zvuky. Lovecký host zkoprněl s otevřenými ústy. Bouchali jsme, dupali na podlahu, zajíc byl stále pod autem. Co víc, za chvíli vylezl postavil se na zadní a opřel se o zadní nárazník fabie, jako by zkoumal, z čeho je. Pak se spustil a přihopkal až k předním dveřím, z nichž jsem ho vyfotil. Při větším zvětšení fotografie je dobře vidět v zorničce světla zajíce odraz zelenomodré fabie. Příhoda byla o to pikantnější, že zajíc sice odběhl, ale během chvilky se opět vrátil a pokračoval v hryzání. Musel jsem tedy opět nastartovat. Pak teprve odběhl. Asi teprve tehdy host uznal, že jsem mu nelhal. Lepší potvrzení mého vyprávění jsem si nemohl přát. Netroufnu si říci, zda to byl stejný zajíc, ale každopádně se mi to zdálo velmi zajímavé. Inu stanou se někdy věci...
vložil: Jiří Křivánek
vloženo: 22.4.2011 08:19
zobrazeno: 1814x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

22.4.2011 10:13 vložil Jiří Lengyel,starší
Moc hezký příběh...
22.4.2011 09:58 vložil Barbora Eichlerova
Wow no páni..:-) Tak tomu říkám zážitek :-) Zajíci jsou velmi plachý..:-) Gratulace..:-) Auto je tam opravdu vidět :-) Tak hodně štěstí při lovu a třeba bude další takováto fotka, ale jiného zvířete :-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.